Nemzetközi önkéntességről szóló kisfilmek a BuSho fesztiválon

Egyéb

(MTI) A nemzetközi önkéntesség fontosságának hangsúlyozására a Magyar Önkéntesküldő Alapítvány a Nemzeti Civil Alap (NCA) támogatásával roadshowt szervez az idei Önkéntesség Éve alkalmából. Ennek keretében a BuSho - Budapest Short Film Fesztivál szeptember 2-i különprogramjában a nemzetközi önkéntességről szóló öt kisfilmet mutatnak be ? közölte a Magyar Önkéntesküldő Alaptívány.

 
A nemzetközi önkéntesség a globális társadalmi problémák közös leküzdésének egyik eszköze, amely jól jelzi egy társadalom aktív szerepvállalását, elköteleződését a világméretű szociális problémák megoldásában ? emlékeztetett a szervezet. A fesztiválon vetítik a Német Fejlesztési Szolgálatról szóló, Ugandában és Ecuadorban készült két filmet, az Africa light című útinaplót, valamint a magyar önkéntesek kambodzsai és vietnámi munkáját bemutató anyagokat.
 
A rendezvényen a filmbemutatók mellett az érdeklődők tájékozódhatnak az önkéntesek kiválasztásának kritériumairól, a futó projektekről, amelyekhez csatlakozni lehet, emellett magyar önkéntesek mesélnek világszerte gyűjtött tapasztalataikról, élményeikről. A bemutatók után kerekasztal beszélgetést tartanak, amelyen szó lesz a nemzetközi önkéntesség szerepéről, illetve céljáról, az önkéntesek munkájának eredményéről és hatásáról, a fejlődő és fejlett országok viszonyáról, valamint Magyarország szerepvállalásáról.
 
 "Úgy gondolom, egy társadalom fejlettségét az is jól mutatja, hogy az emberek mennyire tartják fontosnak a rászorulók segítését, problémáiknak kezelését. Örömmel mondhatom, hogy ebben Magyarországnak sincsen oka szégyenkezésre, hiszen hazánkból is évről-évre egyre több fiatal vesz részt szakmai és társadalmi felelősségvállalásból, segíteni akarásból külföldi fejlesztési programokban" ? fogalmazott Reicher Péter, a Magyar Önkéntesküldő Alapítvány elnöke.
 
A szervezet 2003-óta közvetít magyar önkéntes fiatalokat és fejlesztési szakembereket különböző nemzetközi humanitárius és fejlesztési projektekbe. Önkénteseik jelenleg három különböző program keretében Afrikában, Ázsiában, Latin-Amerikában és Európában dolgoznak.