A konferencián a Wekerle-telep kialakulása, előképei, az angol kertvárosokkal való kapcsolata mellett vizionálják a Wekerle-telep jövőképét, különös tekintettel az értékmegőrzés és a lakók társadalmi szokásai közötti ellentmondásra. A siker kulcsa, hogy az összegyűlt magasan képzett szakemberek, professzorok és szakértők, európai szintű előadók egy emlékezetes esemény és a barátságos fogadtatás emlékével térjenek haza a konferenciáról.
A Wekerle-telep a századelő magyar kertváros-mozgalmának és magyaros építészeti stílusának kiemelkedő példája, és a város egyik első műemléki védettséget is elnyerő területe volt. Az 1908 és 1924 között létesített teleppel a Budapesten dolgozó közalkalmazottak részére kívántak egy minden szociális igényt egy helyen kielégítő, korszerű lakótelepet létrehozni. Ehhez hasonló telep Európában csak Nagy-Britanniában épült a budapestinél korábban.
Az épületek változatos megformálása, színes felületei és a régi, erdélyi faépítészet motívumkincsét újragondoló szerkezeti és díszítő elemei teljesen sajátos, utánozhatatlan és látogatói számára felejthetetlen harmóniába olvadnak össze. A mintegy 1000 ház 70 százaléka egyemeletes, angol előkerttel ékesített. A kertvárosi hangulatú együttes legszebb része a Kós Károly tér, amelyre négy díszes kapun át lehet bejutni.
A konferencia helye: az MTA nagyterme és a Kispesti KMO.
A konferencia időpontja: 2008. szeptember 10-13.