A jelöltek meghallgatása és a tervek jó minőségének hangsúlyozása után a művészeti bizottság választása Claire Tabouret-re és Simon-Marq üvegművész műhelyére esett. A köztársasági elnök és Párizs érseke támogatta a választást.
Emmanuel Macron és Laurent Ulrich kívánságára, akik kortárs nyomot kívánnak hagyni a 2019. évi tűzvészben súlyosan megrongálódott székesegyházon, ezeket az új üvegablakokat helyezik el 2026 végén a Notre-Dame déli, Szajna felőli részén hét ablaknyílásban, lecserélve az Eugène Viollet-le-Duc építész által a 19. században elhelyezett alkotásokat. A bejelentő közlemény kiemeli a javaslat igen magas művészi minőségét és építészeti illeszkedését.
Miután a Notre-Dame újjáépítésével megbízott állami intézmény megállapodik az alkotókkal, hat hónapot szánnak a tervezésre és egy évet a megvalósításra. Rachida Dati kulturális miniszter a kulturális örökséggel foglalkozó restaurátorokból, művészekből, a párizsi egyházmegye, az újjáépítéssel megbízott állami intézmény és kulturális tárca képviselőiből álló húsztagú bizottságot bízott meg a pályázatok elbírálásával.
A nemzeti örökség védelmezői közül sokan ellenzik a tervet, az érintett eredeti ablakokat ugyanis nem rongálta meg a tűz. Az ellenzők eddig 245 ezer aláírást gyűjtöttek össze petíciójukhoz, a Le Figaro című lap pedig úgy tudja, hogy a Sites et Monuments műemlékvédő egyesület peres úton akarja megakadályozni a régi festett ablakok lecserélését.
Az új üvegablakok megtervezésére kiírt pályázat döntőjébe nyolc alkotó jutott be, mások mellett Philippe Parreno, Daniel Buren és Yan Pei-Ming. A székesegyházat ötévi munkával építették újjá, és december 7-én nyílt meg.