Nyárra elkészül a Batthyány-kastély történeti kertje

Egyéb

A fejlesztés a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. koordinálásával, az Európai Unió támogatásából valósul meg. ? A beruházásnak köszönhetően hazánk első angolparkja hamarosan ismét régi fényében tündökölhet ? hangsúlyozta köszöntőjében Pálffy Károly, Bicske város polgármestere. ? A kastélypark megújulása tovább öregbíti a város hírnevét, egyúttal a turizmus fejlesztését is szolgálja ? emelte ki beszédében Tessely Zoltán országgyűlési képviselő. Marjay Gyula, az MNV Zrt. ingó- és ingatlanvagyonért felelős főigazgatója hozzátette: a felújítás célja, hogy a jövő generáció tagjai abban az állapotban láthassák a parkot, ahogy azt elődeink ismerték. ? A Kossuth Zsuzsa Gyermekotthonnak helyt adó kastélyban kiváló nevelésben részesülnek a speciális gondozást igénylő gyermekek és fiatalok, erre az alapra építkezve pedig további funkciókkal szeretnék bővíteni az intézményt ? fogalmazott a távlati tervekkel kapcsolatban Mátrahalmi Tibor, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Fejér Megyei Kirendeltségének igazgatója.

A kastélypark felújítása során a szakemberek már elvégezték az idős, beteg fák és cserjék irtását, és több tízezer új növényt ültettek el a kastélyparkban. A munkálatok keretében elbontották a rekonstrukció előtt használt nem műemlék jellegű utakat, a régészeti ásatások alapján kijelölt vonalon pedig új, dolomit kaviccsal feltöltött sétányokat építenek. A park egyik leglátványosabb eleme, a kerti tó rekonstrukciója is folyamatban van. A tó medrének és partvonalának szigetelését, rendezését már elvégezték, valamint elkezdték a tavat és az öntözőrendszert tápláló fúrt kút kiépítését is. A fejlesztésnek köszönhetően a kastélykert központi részén található díszmedence is visszanyeri korhű állapotát, melynek építése a napokban kezdődött el. Emellett a régészeti ásatások segítségével feltárt egykori üvegház romjai is bemutatásra alkalmassá válnak.

?A bicskei Batthyány kastély védett történeti kertjének helyreállítása? elnevezésű, KEOP-3.1.2/2F/09-11-2013-0003 azonosítószámú projekt részeként megvalósuló fejlesztés célja, hogy hazánk egyik legszebb történeti kertje visszanyerhesse egykori fényét, ezzel hozzájárulva a közösségi és kulturális színtér fejlődéséhez.