A nemzetközi eseményeken az egyetem 70 hallgatója vett részt: heten első helyezést, hat fiatal táncos második helyezést és ugyancsak hatan harmadik helyezést értek el. Döntőbe került további 4 hallgató, a középdöntőig ketten jutottak.
„Úgy gondolom, hogy tavaly augusztus óta annyi minden történt az egyetemünkön, mint előtte 10 év alatt” – mondta Kiss János Kossuth-díjas balettművész, az MTE-t fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke, aki kiemelte: a bővülő lehetőségek a szakmai munkát jelentősen segítik.
Fodorné Molnár Márta, az MTE rektora szerint a magyar balett és tánchagyomány megőrzése az MTE oktatói gárdájának felelőssége, amely súlyos, egyben felemelő örökség. A rektor szerint az intézményben több olyan kiemelkedően tehetséges fiatal tanul, akik a modellváltásnak köszönhetően még magasabb szintre tudják emelni művészi képességeiket.
„Mivel összes kollégámmal az a célunk, hogy világszínvonalú táncosokat, koreográfusokat és pedagógusokat képezzünk, az egyetemi modellváltás adta lehetőségeket nagy örömmel élem meg” – hangsúlyozta az MTE rektora.
Nyitókép: MTE/Csillag Pál