A műsorfolyamot a KÓTA Facebook-oldalán lehet majd élőben nyomon követni, valamint utólag megtekinthető lesz a KÓTA YouTube-csatornáján. Az idei felhívásra korábbi szerepléseik felvételeivel jelentkezhettek a kórusok négy kategóriában: Kodály Zoltán kórusművei vagy Kodály gyűjtötte népdalok, adventi/karácsonyi darabok, kortárs kóruszene és a kedvencek, azaz az együttesek legszívesebben énekelt darabjai.
A felhívásra 131 énekkar küldött videókat az ország minden megyéjéből és határainkon túlról, Erdélyből, a Felvidékről, Burgenlandból, valamint a Hágai Magyar Kórus, amely már rendszeres résztvevője a sorozatnak. A műsorfolyamot beszélgetések színesítik magyar és külföldi szakemberek részvételével. A riportokat Bognár László készíti, aki vendégeivel a kórusénekeseket és karnagyaikat leginkább foglalkoztató témákat érinti majd. Szó lesz arról, hogy a karantén és a korlátozások idején milyen módszereket próbáltak ki az együttesek a próbák és fellépések pótlására, valamint a legjobb külföldi gyakorlatokról is, emellett bemutatják a szervező, idén 50 éves KÓTA eddigi munkáját és jövőbeli terveit is.
A nagy múltú esemény ezen új formájának ötletgazdája Bognár László, az 5. Szólam Alapítvány elnöke. A Magyar Kórusok Napját 1991 óta ünnepli a KÓTA Kodály Zoltán születésnapjához igazodva. Eleinte a Zeneakadémián tartottak hangversenyt, majd 2017 óta a felhívást kibővítve a kórusok a saját szervezésű eseményeiket nevezhették be a sorozatba, valamint évente egy-egy nagyobb rendezvényt is tartottak valamelyik vidéki nagyvárosban.
Fotó: Nagy Attila / Müpa