Simon Izabella és Várjon Dénes művészeti vezetők az idén százhúsz éve született Antoine de Saint-Exupéry leghíresebb regényének világát idézik fel a hagyományosan egy adott tematikára épülő fesztiválon. A zongoraművész házaspár személyes játékával is gazdagítja a koncerteket. Kiváló és neves hazai művészek tolmácsolják a műveket.
A járványhelyzet miatt nem szerepelnek a fellépők között fúvósok és énekesek, a gyermekprogram pedig elmarad.
Az első, november 20-i koncerten Schumann, Schubert, Debussy és Ravel művei hangzanak el a Keller András vezette Keller Kvartett, valamint Karasszon Eszter csellóművész, valamint a harmadik koncerten szintén fellépő Palojtay János zongoraművész és Környei Zsófia hegedűművész közreműködésével.
Ravel Lúdanyó Meséi című művének szövegeit a művészeti vezető házaspár kislánya, a 9 éves Várjon Liána olvassa fel.
A november 21-i második esten Mozart, Dvořák, Schubertés Sosztakovics kompozíciói szerepelnek a műsorban a Keller Kvartett mellett Berecz Mihály és Érdi Tamás zongoraművészek, valamint Fenyő László csellóművész részvételével.
A Hatszemközt című, november 22-i irodalmi beszélgetésen Simon Izabella és Várjon Dénes partnere a pódiumon idén Závada Pál Kossuth-díjas szerző lesz, aki nagyszabású regényeiben mindig az emberi sorsokat és lelkeket elemzi, így kapcsolódik a fesztivál idei témájához. A beszélgetést Érdi Tamás zongorajátéka teszi teljessé, Debussy-művekkel.
Közvetlenül ezután kezdődik a harmadik koncert, amelyen mások mellett Bársony Péter brácsaművész, Perényi Miklós és Rohmann Ditta csellóművészek, valamint Homoki Gábor hegedűművészek (a Keller Kvartett tagjai) Britten, Beethoven, Schubert, Schumann és Debussy szerzeményeit tolmácsolják.
A Zeneakadémia új szolgáltatása, a Digitális Koncertterem október 28-án indult Kelemen Barnabás, Claudio Bohórquez és Nagy Péter hangversenyével. Megvásárolható jegyekkel követhető a kamara.hu programjai után több más program is. Így a Vashegyi György vezette Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar november 24-i, Rameau és Mondonville – Nagy motetták című koncertje, valamint november 25-én Csalog Gábor zongoraestje.
A jegyek az online-lisztacademy.jegy.hu oldalon érhetők el.
A három kamarazenei koncert és az irodalmi beszélgetés a Zeneakadémia október végén elindított Digitális Koncerttermében 1500 forintos jeggyel vagy 4000 forintos, tehetséggondozási célokat segítő támogatói jeggyel tekinthető meg.
Kiemelt kép: Simon Izabella és Várjon Dénes zongoraművészek, a fesztivál művészeti vezetői / Fotó: Kondella Misi