A KULCS célja, hogy az adott térségben felmerülő problémákhoz – az idős emberek segítése, gyermekfelügyelet vagy akár kiegészítő online oktatás – segítséget, támogatást nyújtsanak saját eszközeikkel, szabaddá vált munkatársaikkal – tájékoztatta az MTI-t kedden az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Az Emmi a kezdeményezés országos kiterjesztését javasolja, és hasonló kreatív összefogásra ösztönzi a kulturális intézményeket, szervezeteket.
Kovács Balázsnak, a gödöllői Művészetek Háza igazgatójának kezdeményezését párhuzamosan több művészeti intézmény és kulturális közösség tagjai indították el.
Az Emmi kultúráért felelős államtitkársága javasolja a felhívást országosan kiterjeszteni és hasonló kreatív összefogásra ösztönöz. „Mindent meg kell tennünk azért, hogy a lehető legkisebb kárt okozza az országnak a világjárvány (...) Félre kell tenni az egyéni nézeteket, a politikai hovatartozást, az anyagi érdekeket, és össze kell fognunk azért, hogy megvédjük az idősebb korosztályt, a krónikus betegséggel küzdőket – mindenkit, aki bármilyen okból segítségre, támogatásra szorul. Az idő sürget. Most kell egy nemzetként viselkednünk, mert ha ma nem tesszük, a jövő könyörtelenül megbélyegez" – mondta Fekete Péter kultúráért felelős államtitkárt.
Fekete Péter felhívta a figyelmet a prioritásokra, úgymint: önmérséklet, a nyugalom megőrzése; a veszélyeztetett honfitársak védelme; a koronavírus továbbterjedésének megakadályozása, lassítása, ezzel egyúttal az egészségügyi rendszerre gyakorolt nyomás enyhítése; az adott dolgozó felelősségére bízott intézmény, kulturális közösség működőképességének megőrzése, a működés újratervezése; a társadalom felé értékközvetítés, szolgáltatások biztosítása a kultúra eszköztárával.
A kaposvári Csiky Gergely Színház a napokban indított hasonló támogatási szolgáltatást, amelyet már a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház is elkezdett megvalósítani – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.