A képzés 3+1 féléves, ebből a képzési időszakból a hallgatóknak az első két szemeszterben kell részt venni a Corvinus Egyetem kőszegi kihelyezett oktatási központja által szervezett, csütörtök délutánonként kezdődő hétvégi kurzusokon.
A képzés hangsúlyosan szerepeltet gyakorlati elemeket, terepgyakorlatokat, ezek közül kiemelendő az oktatás helyszíneként szolgáló ?kincses tár?, Kőszeg örökséghelyszíneinek megismerése. A tanulmányok során az örökségmenedzsment nemzetközi példái is terítékre kerülnek skandináv és ázsiai esettanulmányok kapcsán.
Innovatív eleme a képzésnek, hogy a kulturális örökségmenedzsment kérdéskörét szorosan összekapcsolja a fenntartható fejlődés elveivel, melynek során az az aspektus kerül középpontba, hogy a kulturális örökség megőrzése, adekvát menedzselése miként erősíti a környezeti, társadalmi, kulturális és gazdasági fenntarthatóságot.
A negyedik félév során kerül sor a szakmai gyakorlatra, a diplomaírásra és a diploma megvédésére.
A képzést figyelemmel kísérik hazai és külföldi szakmai szervezetek, egyetemek. Külön ki kell emelni azt a megkülönböztető figyelmet, mellyel az UNESCO párizsi központja tünteti ki a Kőszegen zajló szakmai, oktatói munkát.
A képzéssel, a jelentkezéssel kapcsolatosan az alábbi elérhetőségeken lehet érdeklődni:
Nagy Réka, oktatásszervező, tel: 94/563 055; E-mail: oroksegmenedzsment@gmail.com
Dr. Bariska István, programvezető Tel: 70/312 80 49; E-mail: ibariska@t-email.hu