Szeptember 18-án a Nagyszínpadon mutatják be William Shakespeare Rómeó és Júlia című tragédiáját Eperjes Károly rendezésében. A 2020/2021-es évadban Dennis Kelly DNS, avagy #senkineknemmondhatunksemmit című ifjúsági thrillerét Horváth János Antal, a Rém jó suli – PMSZ 2.0 című interaktív, digitális gyermekszínházi produkciót pedig Halasi Dániel rendezésében láthatja a közönség.
Ezek mellett a társulat a következő évadban bemutatja Lutz Hübner Böcsület című művét Gémes Antos rendezésében, valamint Joe White Tiszavirág című munkáját Horváth János Antal rendezésében.
A társulat a járványhelyzet miatt március 10-én tartotta utolsó előadását. Az évadban a repertoáron lévő darabok mellett 8 bemutatót tartottak. A csonka évad 6 és fél hónapja alatt 171 előadást értékesítettek és a színház látogatottsága ezalatt az idő alatt meghaladva a tavalyi eredményt, 97,71 százalék lett. Tíz előadáshoz kapcsolódik színházpedagógiai foglalkozás, és a március 11-ig megtartott 300 foglalkozáson 7190 diák vett részt, többen, mint tavaly. A novemberben elindult Lázár Ervin Programban a vészhelyzet kihirdetéséig megtartott 105 előadáson több mint 35 ezer diák vett részt. Az elmaradt előadásokat ősszel pótolni fogják.
Ötödik éve kiemelt figyelmet fordítanak az akadálymentesítésre, csaknem 400 előadást tettek elérhetővé a speciális igényű nézők számára. Minden előadás audionarrált a látássérülteknek és jeltolmáccsal elérhető a siketeknek. Az okosmikrofonoknak köszönhetően a hallókészülékesek és a cochleáris implantáltak is teljes élményhez jutnak a színházi előadások alatt. A nyelvi akadály legyőzését szem előtt tartva a Pesti Magyar Színházban kínai feliratozással is megtekinthető előadás.
Számos online sorozatot és különleges produkciót készítettek a színház művészei. Áprilisban a karanténhelyzetre átalakított A Zene az kell című videójukat 376 ezer ember látta. A Gyere nézd, ezek mi vagyunk! című videóklippel fiatal művészeik ballagási himnuszt készítettek azoknak a diákoknak, akiknek az életéből kimaradt idén a ballagás élménye. A dalt az országban számos oktatási és művelődési intézmény, szakmai és populáris médium vette át.
A nyitóképen Horvárh János Antal. Fotó: Kultúra.hu/Belicza László Gábor