Öt logófilmest díjaztak Szolnokon

Egyéb


_dsc5512__copy__600x400.png
Balról jobbra: Ulrich Gábor, M. Tóth Éva, Demeter István

A legjobb öt logófilm az RTL Klubon népszerűsítette a filmfesztivált, majd október 17-én a teljesítményért járó oklevelet is átvehették a készítők.

A fiatalok jelenléte négy-öt éve folyamatosan növekszik ? fogalmazott Demeter István, majd hozzátette: ezt a tendenciát kívánták meg erősíteni. ?A nyitás szellemi értelemben is zajlik, szeretnénk a fiatalokat bevonni, hogy ne csak passzív résztvevői legyenek, ne csak a filmeket nézzék meg, hanem saját munkájukkal is emeljék annak színvonalát.?

 

Az igyekezet két ötlet megvalósításában teljesedett ki: egyrészt a szervezők nyári egyetemre hirdettek felvételt, másrészt logófilmpályázatot írtak ki. A szignálfilmkészítésnél Ulrich Gábor rendező és a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola volt segítségükre. A fesztivál új üzeneteit kellett megfogalmazni, és próbálni minél többek érdeklődését elkelteni. 13 pályamunka érkezett be: ezt egy négytagú zsűri értékelte, köztük Ludwig Zsuzsa, akinek a szolnoki fesztiválon nyitották meg a rendezvény elmúlt éveiről szóló kiállítását, középpontban azok arculatával. A zsűriben foglalt még helyet Demeter István mellett Szemadám György, a Magyar Művészeti Akadémia Képzőművészeti Tagozatának vezetője, festőművész és Benedek György festőművész. Öt munkát választottak ki, amelyek a Médiatanács jóvoltából bekerültek az Rtl Klub reklámblokkjaiba. Képíró Mónika, Berke Adrienn Tihana, Szekeres Zsófia, Szántó Zsanett és Tuli Krisztián kapott oklevelet munkájáért ? filmjüket a BKF infrastruktúrájának segítségével készítették el. A hallgatókat Ulrich Gábor rendező, képzőművész és M. Tóth Éva segítette konzulensként.

 


_dsc5564__copy__600x400.png
Díjazott fiatalok

Tizenkét éve szorosan kötődik a fesztiválhoz Ulrich Gábor. ?Nagyon jó lehetőséget láttam a logófilmpályázatban, nem csak mint a fesztivál állandó résztvevője, hanem mint oktató. Amikor megszületett a kiírás, szűk szempontrendszert határoztak meg, például a felbontásra, a hosszra vonatkozóan. A koncepciót pedig a pályázókra bíztuk.? A szignálfilm valahol az alkalmazott film és az önálló film határterületén helyezkedik el ? jegyezte meg. Elvárásként fogalmazták meg továbbá a képzőművészet direkt, vagy indirekt formában való megjelenését.

 

Ludwig Zsuzsa kifejtette: nála egy szignálfilmnél az a lényeg, hogy racionálisan és érzelmileg is megmutassa a filmszemle lényegét. Az ötből három tetszett neki különösen, nagyon jónak tartotta, hogy mindenki a saját formavilága mentén tudott alkotni.

 

A logófilmek itt megtekinthető: http://festival.tiszamozi.hu/000_Fesztivalok/2014/FesztivalSzignalfilm.aspx