Téma
SZOCIÁLIS/TÁRSADALMI IDENTITÁS
Ki vagyok én? Mi a szerepem a világban? Ezekre a kérdésekre adott válasz mindig változik. Befolyásolja a minket körülvevő világ, de hatnak rá az elvárások, az események és az élethelyzetek, melyekbe kerülünk. A szociális identitás elmélete Henri Tajfel és John Turner nevéhez fűződik. Az elmélet szerint az embereknek az a szándéka, hogy csoporttagságuk alapján pozitív önértékelésre tegyenek szert, a saját csoport javára történő torzítás egyik fontos oka. Az elmélet taglalja, amikor egy csoport tagjaként cselekszünk, akkor magunkat is az adott csoport tagjaként értékeljük és vágyunk a csoportunk pozitív megítélésére. A szociális identitás másfelől a személy társadalmi minőségének, jelentésének, különösségének megfelelője, olyan ?sajátszerűség?, amely a másokkal való társas kapcsolatok szintjén jelenik meg.
A pályázatra olyan munkákat várnak, amelyek reflektálnak az egyéniség felépítése, a társadalmi szerepek és a szociális identitás témakörök valamelyikére. Egy állandóan változó konstrukció, amely meghatározza a környezetünkkel és a magunkkal való kapcsolatot. Mindenki belekényszerül társadalmi szerepekbe, amelyekre rárakódnak még a szabadon választott identitás jegyei, megalkotva a képet, amit a külvilág felé mutatunk. Ezek meghatározzák mindennapi életünk legfontosabb, ugyanakkor a legapróbb döntéseit is. Nemi identitás, vallási identitás, testünk, mint médium, ruházat, smink, hajviselet, nyelvhasználat... Nagyon sok esetben elkerülhetetlen a különböző identitások találkozása, ütközése és a legkülönfélébb identitásjegyek egymásra rakódása és együttélése. Ezek elfogadása az én és a környezetünk számára is számtalan esetben nehézkes és az ebből származó feszültség alkotja a legárnyaltabb emberi történeteket.
Nyertes művészeket az általuk benyújtott alkotások alapján szakmai zsűri választja ki a kiállításra.
Pályázati anyag:
- Minimum 2, maximum 10 egyedi kép vagy maximum 3 sorozat (maximum 10 kép/sorozat) leadása a megadott témakörben
- A pályázati anyag képeit 1 darab PDF-ben szükséges elküldeni, melyhez ezt az elnevezést kell használni: vezetéknévkeresztnév.pdf
- A PDF-ben kérjük az alábbi adatokat a képek alá írni: cím, év, médium, méret.
Pályázati feltételek:
- A pályázaton minden 18-30 év közötti (fotó)művész indulhat
- Feltétel, hogy a pályázó valamely felsőoktatási intézmény művészeti szakán hallgató legyen vagy az elmúlt legfeljebb 2 évben diplomázott
Pályázat benyújtásának határideje:
2017.02.28.
A kiállítandó képek alkotóit email-ben értesítik az eredményről legkésőbb 2017.03.10. éjfélig.
A pályázat akkor érvényes, ha:
- Kitölti a jelentkezési lapot: Jelentkezési lap https://goo.gl/GKYz4i
- elküldi a pályázati anyagot a megadott email címre sarolta.acs@vescot.hu
Nyeremény:
- Kiállítási lehetőség a Vescot Kortársművészet Mentorprogramban
- I. Helyezett képet HUF 300.000 értékben megvásárolja a Vescot Kft.
Zsűri tagjai:
Auth Attila, MKE, tervezőgrafika tanszék vezetője
Glázer Attila: Fotográfus, az Év Építészeti Fotója díj nyertese 2014
Puskás Bea, Kulturális menedzser, független kurátor, a TOBE Gallery társalapítója, művészeti vezetője
Tóth Pál Sándor: Tóth Gyűjteménykezelés alapítója
Képek értékesítésének lehetősége
A Vescot Kft. értékesítheti a kiállított képeket a szerző előzetes, írásbeli hozzájárulásával, mellyel kapcsolatban minden anyagi és jogi tartalmat külön szerződésben rögzít a kiállító művésszel.
A Pályázat jogi háttere:
Pályázhat minden természetes személy, aki a pályázati kiírás feltételeit elfogadja. A pályázó kizárólag saját, eredeti alkotásával pályázhat. E feltétel megsértése esetén a pályázat érvénytelen. A pályázó a kép beküldésével egyben a pályamunkájáról ki is jelenti, hogy az saját szerzői műve, azzal nem sért más szerzői jogot, valamint tudomásul veszi, és magára nézve elfogadja a szerzői és felhasználói jogokról szóló tájékoztatást. A pályázat kiírója a pályázat és a későbbi pályázatok, továbbá a pályaművekből rendezendő kiállítás népszerűsítésével kapcsolatban jogosult a pályaművek díjmentes felhasználására minden esetben, a pályázó nevének feltüntetése mellett. A kiíró díjmentesen jogosult a művek kiállítására, továbbá díjmentesen használni az alkotást a kiállításhoz kapcsolódó reklámok offline és online megjelenéseihez. A pályázó hozzájárul ahhoz, hogy a pályázat kiírója a pályaműről készült reprodukciót ? esetlegesen ? könyv alakban, illetve elektronikus formában megjelentesse és ennek érdekében a pályázat kiírója számára nem kizárólagos, de korlátlan időre szóló felhasználási jogot ad a pályázó nevének feltüntetése mellett. A pályázat kiírója a pályázati kiírásban leírtak megváltoztatásának jogát fenntartja. A pályázat kiírója a hozzá benyújtott adathordozókat nem őrzi meg, nem tárolja. A kiíró a pályaműveket fokozott gondossággal kezeli. A határidő után beérkezett pályamunkákat nem áll módjukban elfogadni.