Könyvek, versek, gondolatok feljegyzésének helye a papír, amelyeket aztán változatos ábrákkal ellátott kötésekben vehetünk a kezünkbe. Magyarországra az Anjouk korában juthatott el, előtte sokáig féltve őrzött titok volt az előállításának a módja. A Könyvtári Könyvműhely sorozat célja, hogy megismertesse az érdeklődőket ezzel a különleges anyaggal, illetve hogy a könyvet és egyéb íráshordozókat kultúrtörténeti szempontból tekintse át.
Szerencsére lassan terjedő, de mégis köztudatban lévő gondolat, hogy a könyv ma már nem annyira népszerű, mint korábban, és azt is hallhatjuk, hogy talán már nincs is szükség rá. A Könyvműhely szervezői azonban hisznek abban, hogy kultúránk egyik legfontosabb információhordozójáról lévén szó, érdemes kutatni történetét, időről-időre feltárni egy-egy újabb, talán még ismeretlen szegmensét.
Erről szólnak majd az egyórás klubdélutánok az Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár Tessedik termében. Az első alkalommal, február 28-án 17 órától a papírról lesz szó, Vincze Petronella, a könyvtár raktári és reprográfiai csoportvezetője tart workshoppal egybekötött előadást.