A Magyar Nemzeti Levéltár Merre járt Mátyás király? címmel internetes alkalmazást készített, amelyen végigkövethetjük Mátyás király és második felesége, Aragóniai Beatrix utazásait a fennmaradt, hiteles pecséttel ellátott iratok segítségével. A térképen 555 olyan helyszín szerepel, ahol igazoltan megfordult az uralkodó. Az applikáció hasznos lehet a középiskolai történelemoktatásban, de jól működhet a politika-, had- és településtörténeti kutatásokban, hiszen általa könnyedén vizualizálhatóak a korabeli hadtörténet Mátyáshoz kapcsolódó fontos állomásai.
A Hunyadi-címeresleveleket egy reprezentatív kötet formájában jelentették meg. A Hunyadiak címereslevelei 1447-1489. című kiadvány negyvenhét címereslevél átírt latin szövegét, magyar nyelvű kivonatát, a címerleírásokat és a címereket tartalmazza. A látványos képek mellett minden oklevélhez tudományos igényű ismertető tanulmányt készült. A kötet bevezetőjéből a Mátyás-kori címereslevelek adományozását, a Mátyás-kori címerművészet európai és a Corvina-műhellyel való kapcsolatait, valamint a címereslevelek diplomatikáját is megismerhetjük.
A kevéltár az emlékév során kisfilmeket is készített középiskolásoknak. A kisfilmek célja a széles értelemben vett népszerűsítés, a régi és új nézetek, a monda és a valóság szembesítése, Mátyás korának, szereplőinek bemutatása, és nem utolsó sorban a források, és a forrást őrző intézmények megismertetése, népszerűsítése, társadalmi beágyazottságának erősítése. Projekt legnagyobb eredménye azonban a középiskolások élményalapú, forrásközpontú történelemtanításának megteremtése. A filmek témái: A családi levéltár a Hunyadiak eredetéről, Hunyadi László halála, a Corvinák, Mátyás és a nők, Mátyás és az oszmánok, A legendák és mesék Mátyás királya, valamint A levélíró Mátyás
Az alkalmazás itt érhető el.
A három projektet 2019. március 18-án 14 órától a Magyar Nemzeti Levéltárban mutatják be részleteiben.
A részvétel regisztrációhoz kötött: