Haig Yazdjian szólista, énekeszeneszerző, ud (keleti lant) művész. A 80-as évek elején a fiatal Yazdjian szüleivel Szíriából Görögországba emigrált, ahol még fiatal zenészként az elektromos gitár jobban érdekelte, mint hazája legkedveltebb hagyományos hangszere, az ud. Később érdeklődése új irányt vett, és olyan zenei felfedezéseket tett, ami pár éven belül Görögország egyik vezető szólistájává emelte ki. Yazdjian különleges zenei gondolkodásának köszönhetően sajátosan ötvözi a hagyományos örmény zenét, a közel-keleti zene kifejezőeszközeivel és saját ötleteivel.
Yann Keerim négyévesen kezdett zongorázni, és már 16 évesen megszerezte klasszikus zenei diplomáját. Több mint 350 saját szerzeménye van, művei számos produkcióban és filmben hallhatóak. Mint zongorista számos jazz és világzenei formációkban játszik, többek közt Sokratis Sinopoulos, Ara Dinkjian, Manos Achinotopoulos, és Haig Yazdjian zenekaraiban. Olyan helyeken lépett már fel mint a New York-i Carnegie Hall, vagy a Sydney-i Operaház. Meybahar szervezésének és a Fonó támogatásának köszönhetően először lép fel Magyarországon.
A Meybahar magával sodró világa az Égei-tenger és Kisázsia menti kultúrák zenei gyökerein keresztül vezet el bennünket lelkünk belső rezdüléséig. A Kelet egyszeri és megismételhetetlen visszhangja. A magyar-görög zenekar, Marilia Pilti (GR) görög szantúri (a magyar cimbalom rokona) és Kopcsik Márton (HU) hegedű, és saját fejlesztésű zengőhúros brácsa duóján alapszik, ami tökéletes zenei párt alkotva, mindig egy különleges atmoszférát teremt maga körül a színpadon. A zenekar duó, trió, kvartett és teljes öttagú felállásban, valamint különleges alkalmakra meghívott vendégművészekkel lép fel.
Forrás: Fonó