A kortársművészeti programsorozaton egy 18. századi városi legendának állítanak emléket, mely szerint a Fő téren álló pestiskeresztet a város gazdag szerb kereskedői állították 1763-ban hálából, amiért a járvány elkerülte a várost. A hiedelem szerint a halálos vésznek csak egyetlen áldozata volt, egy fiatal lány, akit állítólag fejjel lefelé temettek el a kereszt alá, hogy a pestis ne tudjon tovább terjedni.
A fesztivál nyitó eseménye a Szentendrei-szigetről csónakokkal érkező táncművészek műsora, akik Barakoo Dobkör zenei kíséretében a veszedelmet megjelenítve egy haláltáncnak nevezett kortárs performanszt adnak elő a Duna korzón. Az előadás közben megérkeznek a szentendrei kortárs képzőművészek, köztük Korniss Dezső, Vajda Lajos, FeLugossy László, efZámbó István és Deim Pál jellegzetes motívumaiból készített óriás bábok is, amelyek segítenek elűzni a kórt a városból. A bábokat erre az alkalomra a helyi civil szervezetek, egyesületek fogadják örökbe.
A program lampionos felvonulással folytatódik, amelyet a Tihi Wind Band, a szentendrei Vujicsics Tihamér Zeneiskola Fúvószenekarának örömkoncertje vezet le a belvárosba. A Lázár cár tér mellett felállított színpadon szombat délután fellép a The Pontiac, majd a két évtizedes múltra visszatekintő Colorstar folytatja a muzsikálást, este pedig a Péterfy Bori & Love Band ad koncertet. Vasárnap a Konyha zenekar, az Aurevoir, valamint a PASO zenél a közönségnek a színpadon.
A Duna szentendrei belvárosi szakaszán vasárnap rendezik meg a hajóversenyt, amelyre négy kategóriában nevezhetnek helyi általános- és középiskolás csapatok, sportegyesületek, civil szervezetek, családok vagy baráti társaságok.
A Szentendre és Térsége TDM tematikus városismereti sétát tart a fesztivál idején A szentendrei katasztrófák nyomában címmel, amelyen a várost régen sújtó csapásokat, valamint ezek túlélésének történetét ismerhetik meg a borzongani vágyók.
A hétvége alatt két alkalommal fellép Szentendre olasz testvérvárosának reneszánsz hagyományait őrző zászlóforgató csoportja a Sbandieratori di Gubbio is, de festőiskolával várja az érdeklődőket a szentendrei kortárs képzőművészetet ápoló Szentendrei Lakástárlat Alapítvány, a MANK Új Műhely Galériája pedig mindkét napon művészeti sétával, fényfestéssel, fotó- és ékszerkészítő workshoppal, festéssel, rajzolással készül a Fő téren.
További információ itt.