Sztárelőadók a Müpában

Egyéb


daiana_krall_600x375.png
Diana Krall

A kanadai származású, ötszörös Grammy-díjas Diana Krall 3 év után, június 26-án tér vissza a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterembe. Az énekesnő már háromszor koncertezett Magyarországon, 2016 júniusában álló ovációval ünnepelte a magyar közönség a sorrendben tizenkettedik, Wallflower című lemezét bemutató jazzdívát.

2017-ben egy klasszikus amerikai jazz-sztenderdeket összegyűjtő szólólemeze, míg tavaly Tony Bennettel közös albuma jelent meg, utóbbit két kategóriában is Grammy-díjra jelölték idén. Ezúttal két igazán különleges zenésztárs kíséri majd a színpadon: Joe Lovano szaxofonos és Marc Ribot gitáros. Ezen a nyári estén Diana Krall legkülönbözőbb korszakaiból csendülnek majd fel kedvencek.


charlotte_gainsbourg_600x375.png
Charlotte Gainsbourg

Charlotte Gainsbourggal június 30-án találkozhat a közönség. A brit származású francia színésznő-énekesnő édesanyja, Jane Birkin színésznő révén szinte díszletek között nőtt fel, már 15 évesen már megkapta a legígéretesebb fiatal színésznőnek járó César-díjat. Ugyanebben az évben jelent meg első albuma, a Charlotte for Ever, amelyre édesapja, Serge Gainsbourg zeneszerző-énekes írta a dalokat. Charlotte Gainsbourg azóta a filmvászon és a koncertszínpadok karizmatikus alkotójává nőtte ki magát.

Olyan filmekben szerepelt, mint a 21 gramm, Az álom tudománya, a Melankólia vagy épp A nimfomániás, tinilemeze óta pedig négy albuma is megjelent. Ezek elkészítésében a szakma legelismertebb szaktekintélyei működtek közre. Első magyarországi fellépésén az eddigi albumok legfontosabb dalai mellett a 2018 végén megjelent, Take 2 című EP számait is hallhatjuk majd a hazai közönség.

 


marcus_miller_600x375.png
Marcus Miller

Az idén hatvanéves basszusgitáros Marcus Miller majd? háromévnyi hallgatás után 2018-ban jelentkezett újra szólólemezzel. Miller már húszas éveiben Miles Davis zenekarának tagjává vált, az együtt töltött tíz év alatt pedig több albumának ? köztük a jazztörténetileg is fontos Tutu című korongnak ? producere és zeneszerzőjeként is dolgozott. De nem csak Davis figyelt fel kivételes tehetségére, hanem Aretha Franklin, Chaka Khan, Al Jarreau, Lalah Hathaway és Wayne Shorter is. Négy évtizedes karrierje során a jazz és a pop legnagyobbjai mellett játszhatott. Rendszeresen turnézik, idén Budapestre is ellátogat, július 3-án.

A Laid Black című albummal Miller visszatér a keleti parti zenei gyökerekhez, és a basszusgitár mellett a hip-hop, a soul, a funk és az r?n?b ritmusai is felbukkannak a dalokban.

?Korszerű, a fiatalok számára is élvezhető és átélhető, nagyvárosi zenét akartam írni? ? nyilatkozta a New York Times hasábjain.

Fotók forrása: mupa.hu