Ez a művészeti és élményterápiás program már negyedik éve az Új Európa Alapítvány támogatásával valósul meg. Míg az előző években a Garabonciás Együttes és a IX. kerületi Friss utcai Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény közös együttműködésével létrejött integrációs előadások bemutatásán volt a hangsúly, addig idén az együttes repertoárjából válogatva olyan utaztatható előadás létrehozása volt a cél, ahol a gyerekek is résztvevői lehetnek a programnak.
A csaknem 50 perces program animátora Tarcsa Zoltán pantomim-művész, az együttes pantomim-mestere, aki olyan kalandozásra hívja a gyerekeket, ahol mint pantomim-tanoncok nézői, résztvevői lesznek Esopus és La Fontaine meséinek, bepillanthatnak a középkori komédiások előadásába, láthatnak udvari táncokat, az előadás végén pedig Aranyos Ágota koreográfus, táncpedagógus vezetésével ők is táncra perdülhetnek.
A korábbi évekhez hasonlóan a Garabonciás Alapítvány művészeti munkatársai a tanév során továbbfolytatták a különleges élményterápiás foglalkozásokat a Friss utcai Gyógypedagógiai Intézményben. Az ?Évszázadok meséi, táncai? egy-egy előadásaira a Garabonciások mellett vendégművészek is érkeznek: a korábbi előadások Down-szindrómás szólistái.
Aranyos Ágota koreográfus így mesélt a kezdeményezésről: ?Míg az előző években a gyógypedagógiai intézményekben tanulók mellett egészséges általános iskolásoknak is játszottuk az integrációs mesék sorozatot, addig az idei programot csak gyógypedagógia intézményekbe visszük el. A II. kerületi Cseppkő utcai óvodába, a beszédsérült és tanulási zavarral küzdő gyerekek Palotás Gábor Általános Iskolájába, a Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménybe és a Mádi utcai lakásotthonba. A Garabonciás Együttes integrációs mesék sorozatát (Óramesék, Állatmesék, Embermesék) csaknem 1500 sérült és egészséges gyerek látta az elmúlt három évben. A visszajelzések azt tükrözik, hogy mindenki számára feledhetetlen élményt jelentettek ezek az előadások.?
A Garabonciás Együttes június 7-én a Ferencvárosi Művelődési Központban, míg június 11-én a Gödöllői Királyi Kastélyban lesz hallható.