Összefogás a fair zenefogyasztásért

Egyéb

Országszerte koncerthelyszíneken és a csatlakozó zenei alkotók online felületein találkozhat a közönség a Fair Play Nap üzenetével, egy rövid videóval, amelyben a hazai zenei élet szerelői fogalmazzák meg, miért fontos az ő zenei pályájuk alakulásában a fair play. Jónás Verát idézve: ?Minden koncerten el szoktam mondani az utolsó számnál, hogy lehet venni lemezt, ezzel támogatjátok az élő és a felvett zenét. Köztudottan a zeneipar óriási hányadát lenyeste az, hogy hirtelen mindenki mindent ingyen megtalál a neten.?

 

A ProArt Zeneipari Jelentése (www.zeneipar.info) a zenei alkotó folyamat fenntarthatóságát is vizsgálja, benne a zenészek jövedelmi viszonyaival. Ezek a számok jól mutatják, hogy a folyamatosan bővülő zenefogyasztás mellett az alkotók nem jutnak ezzel arányosan jövedelemhez a hangfelvételek után. A fizikai hordozók jelentősége csökken, a digitális zenefogyasztás válik általánossá. A Fair Play Nap a tudatos, fair zenefogyasztásra hívja fel a figyelmet. A kezdeményezéshez több koncerthelyszín csatlakozott már, Budapesten az A38 Hajó, a Kuplung, a Budapest Jazz Club, az Akvárium Klub, a Helynekem Miskolcon, a Rómer Ház Győrben és a Zebra Szarvason. A zenei terjesztők közül a dalok.hu, a Star Network, valamint a WMMusic Distribution.

A klubokban az október 26-i koncertek előtt levetítik az első Fair Play Nap videóüzenetét, melyben Jónás Vera, Váczi Eszter, Mihalik Ábel (Drastik Putto), a Margaret Island és a Lóci Játszik zenészei fogalmazzák meg, miért tartják fontosnak ezt az ügyet.

 

Bővebb információ a Fair Play Napról, az ügyet támogató zenészekről, a koncerthelyszínekről, a terjesztőkről a www.fairplayhungary.hu és a www.facebook.com/fairplayhungary oldalon olvasható.