Figler András közölte: a lakatlan műemlék romos állapotban van, de még újjá lehetne építeni. Kiemelte, hogy olyan beépítési koncepcióra lenne szükség, ami javíthatná az ingatlan értékesítésének lehetőségét is. Az irodavezető szerint ugyanakkor a tulajdonosok nem az épület revitalizációjában, hanem a lebontásban és a telek értékesítésben gondolkodnak. A műemlékes szakemberek továbbra is tárgyalnak a tulajdonosokkal, a beépítési koncepció megterveztetésére pedig hivatali forrást keresnek.
Mezős Tamás, a KÖH elnöke is megerősítette, hogy a műemlékház tulajdonosai tavaly januárban kérték, szüntessék meg az épület védettségét, ezt azonban akkor a KÖH nem tette meg, mivel "a műemlékház akkor még sokkal jobb állapotban volt, és egyértelműen viselte a műemlék-jegyeket". "A védettségi listáról akkor lehet levenni egy épületet, ha az állapota olyan rossz, hogy nem újítható fel. Kétségtelen, hogy a győri ház állaga az elmúlt egy évben jelentősen romlott" - fejtette ki Mezős Tamás.
A 18-19. század fordulóján emelt épületet mielőbb alá kell dúcolni - idézte fel a szombati helyszíni szemlén megfogalmazott statikusi véleményt Erős Erika műemléki felügyelő. Kifejtette: a Somos utcában dolgozó csatornaépítőket arra kérték, hogy munkájuk során legyenek tekintettel a nem kiégetett agyagtéglából épült műemlékre, amelyen egyre több a falazathiány és már a tűzfala is elvált. A tulajdonosok ki is tették a falra az omlásveszélyre, a balesetveszélyre figyelmeztető feliratot. Figler András ezzel kapcsolatban hangsúlyozta: az ingatlan karbantartása - bármilyen épületről legyen is szó - a tulajdonos kötelessége és ha ennek nem tesz eleget, bírságot lehet kiróni.