A tájékoztató szerint az óvodás, általános iskolás 1–3., valamint általános iskolás 4–6. osztályos korosztály számára meghirdetett pályázaton arra buzdítják a gyerekeket, rajzolják le, milyenek lennének menyasszonyként, vagy milyennek látják a menyasszonyokat.
Az A4-es vagy A3-as papírra készült műveket e-mailben lehet beküldeni. A befotózott vagy szkennelt képeket a lehető legjobb felbontásban, JPG vagy PNG formátumban várja a múzeum, a fájlnévnek tartalmaznia kell az alkotó nevét és korcsoportját, és meg kell adni az értesítési e-mail címet is.
A legsikeresebb művek alkotói értékes díjakat kapnak, a legjobb pályaművekből válogatás lesz látható a decemberben nyíló Magyar Menyasszony című kiállításon. A fődíjak mellett további különdíjakat osztanak ki, köztük csoportos múzeumi programlehetőségeket és ingyenes múzeumi belépőket. A bíráló bizottság tagja lesz Simonovics Ildikó divattörténész, szakmuzeológus, a projekt főkurátora, valamint Benes Anita, a Daalarna márka alapító-tervezője, a bizottság elnöke.
Az idén decemberben nyíló Magyar Menyasszony nagyszabású kiállítás a magyar nő, a magyar menyasszony nézőpontjából mutatja be az esküvői szokások, hagyományok, viseletek változását 1522 és 2022 között.
A gyermekrajzpályázat mellett több más programmal is készül az intézmény: hamarosan létrejön az ország legnagyobb online esküvői gyűjteménye, a múzeum Magyar Menyasszony című Facebook-csoportjához csatlakozva pedig bárki fotóval mesélheti el saját vagy családja esküvői történetét.
Nyitókép (illusztráció): Image Source via AFP/Kinzie Riehm