"Az új épülettel a húsz éve Martonvásáron működő Óvodamúzeum népszerű állandó kiállítása is megújult, a korábbinál látványosabb, informatívabb módon mutatja be a magyar óvodák életét a martonvásári grófnő, Brunszvik Teréz által 1828-ban Budán létrehozott első magyar óvodától ? mely az egyik első volt a világon ? az 1960-as évek napközi otthonos óvodájáig" ? mondta el. Szeretnék kihasználni az új épület nyújtotta adottságokat. A korábbi helyen is lehetőség volt ugyan a régi idők játékainak kézbevételére, igyekeznek színesíteni a kipróbálható játékok palettáját.
Martonvásár a Brunszvik-kastély angolkertjének köszönhetően nem csak a családok, hanem az osztálykirándulóknak is kedvenc célpontja. Szeretnék, ha az idelátogató gyerekcsoportok részletesen megismernék a kiállítást, ezért minden csoportnak korosztályuknak megfelelő vezetést tartanak, bemutatva az egykori gyerekek maitól igencsak eltérő életét.
"Az óvoda látszólag az óvoda életünk egy egész kis szelete, történetét megismerve azonban rájövünk arra, hogy nem csak az egyén fejlődése és szocializációja, hanem a társadalom és a gazdaság egésze szempontjából is komoly jelentősége van. Leginkább arra lehetünk büszkék, hogy évi 12-15 ezer látogatóval sikerül megismertetni az óvodáztatás látszólag keveseket érdeklő múltját oly módon, hogy közben az ismeretek mellett élményt is tudunk nyújtani. Jó látni azt, amikor a gyerekek rácsodálkoznak a régi idők tárgyaira, szokásaira, de azt is, amikor az idősebbek ráismernek egy-egy rég elfeledett gyerekkori mesekönyvükre, játékukra.
A magyar óvodatörténet emlékeinek átfogó, teljességre törekvő gyűjtésével, bemutatásával hazánkban csak a martonvásári Óvodamúzeum foglalkozik. Hasonló, az intézményes kisgyermeknevelés múltjával komplexen foglalkozó gyűjteményt határainkon túlról sem ismerünk.