Árverésen egy 370 éves ostyatartó

Egyéb

Egy Krisztus szenvedéstörténetét megjelenítő, 17. század elején készült barokk ostyatartót kínál árverésre 10 millió forintos kikiáltási áron a BÁV sok más tárgy mellett május 15-én Budapesten. A BÁV közlése szerint a múzeumi kvalitású húsvéti ostyatartó fedelén lévő Isten báránya Jézus feltámadására utal. Domborított talpmezején alvó katonák láthatóak, míg a különleges kialakítású száron plasztikusan megformálva Krisztus ostorozásának jelenete kapott helyet négy olajfával körülvéve. Az alkotás értékét tovább növeli az aranyozott, bőrből készült különleges tok, amelyet főhercegi korona díszít. Az ostyatartó főúri vagy fejedelmi Wunderkammer (Csodakamra) számára készülhetett a 17. század elején. Az ostyatartó további mintegy 550 tétellel együtt május 5. és 12. között tekinthető meg a BÁV Bécsi utcai aukciósházában, kiállításon.