A legnagyobb nézettséget 4100 fizetőnézővel a Kincsem című magyar játékfilm érte el, amelyet a filmszínház a premier óta műsoron tart. A Magyar Filmhét nyitóeseményeként az Urániában láthatta először a magyar közönség Enyedi Ildikó Testről és lélekről című, Arany Medve-díjas filmjét, valamint a Titanic Filmfesztiválon Török Ferenc filmdrámáját, az 1945-öt is. A díszbemutatók (Álom hava, Festői korszakok ? Gánóczy Mária festő és filmes élete, Out, Az ismeretlen Antall József) mellett közönségtalálkozók is várták a nézőket. Emlékezetes marad az Ernelláék Farkaséknál című film első magyarországi mozivetítése is szeptemberben, amelyen részt vettek a szereplők és a film rendezője is. A fehér király című koprodukciós filmet, amely Dragomán György azonos című regényéből készült, telt házzal vetítették februárban. A Polgár lányok című izraeli dokumentumfilm májusi dupla bemutatóján pedig a címszereplők és a producer is az Uránia vendége volt. A legkisebbek áprilisban a Lengemesék írójával, Berg Judittal találkozhattak, Dargay Attila klasszikus mesefilmjeit, a negyvenéves Lúdas Matyit és a digitálisan felújított Vukot kiállítás és különféle kísérőprogramok mellett láthatta a közönség.
Szeptemberben indult útjára az Összhang-sorozat, amelynek keretében az Uránia az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségével együttműködve a siket és nagyothalló nézők számára feliratoz és mutat be új magyar produkciókat. Ennek keretében láthatták a nézők többek között a Tiszta szívvel, az Ernelláék Farkaséknál, a Kút, a Testről és lélekről, Az állampolgár, az 1945 és a Kincsem című filmeket. A 2016/17-es évadban 300 különböző cím (egészestés film vagy filmblokk) szerepelt műsoron, többségükben európai filmek, amelyeknek jelentős hányadát fesztiválok, filmnapok, tematikus sorozatok keretében játszották a moziban. Önálló filmhét keretében mutatkozott be a frankofón országok filmkultúrája, valamint a román, a spanyol, az ukrán és a kínai filmművészet ? a Kínai Filmfesztivál nyitó vetítésének sztárvendége Jackie Chan volt.
A nézők a New York-i Metropolitan Opera és a moszkvai Bolsoj Balett előadásai mellett nyugat-európai színpadok (Comédie-Francaise, National Theatre, Kenneth Branagh Theatre, Globe), valamint orosz teátrumok (Moszkvai Művész Színház, Vahtangov Színház) sikerdarabjaiból láthattak válogatást. Kiemelkedő sikert aratott a 3D-s Nick Cave-dokumentumfilm (One More Time with Feeling) és a Rammstein párizsi koncertjét feldolgozó film. Az élőzenei produkciók közül az évadban kiemelkedtek Akosh S. improvizatív dzsesszestjei, valamint a Take Five kamarazenei koncertsorozata.
Forrás: MTI