Megjelent a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK) idei munkáját bemutató éves beszámoló.

Az intézmény minden nehézség ellenére sikerrel zárja az évet: vidéki kiállításokkal, számos online tárlattal és művészeti programmal várták az érdeklődőket.

A kiadványban a jövőbeni tervekről is beszámolnak. 2021-ben többek között a vidéki programok megerősítését, a külföldi megjelenést és az online térben való hangsúlyosabb jelenlétet tűzik ki célul.

Az
elmúlt években sikerült összehangolniuk
a társaság eszközeit és lehetőségeit, valamint megszólítaniuk
a közönséget éppúgy, mint a művésztársadalmat.

A MANK két szentendrei galériájában az idén csaknem húsz kiállítást nyitottak, elvitték a Derkovits-ösztöndíjas művészek munkáit az Art Marketre, jártak a kapolcsi völgyhétvégéken, és ismét megrendezték az ArtKert összművészeti fesztivált.

A Kép/Test/Lét összművészeti programsorozattal egész megyéket felölelő pályázatok segítségével hívták fel a figyelmet a vidéki alkotóközösségekre, és partnereik segítségével kiállítást rendeztek Veszprémben, Szolnokon, Miskolcon. Sokszínű tevékenységükkel és támogatásrendszerükkel elősegítették a kortárs magyar alkotók és műveik megismertetését, terjesztését.

Terveik
szerint egyrészt megerősítik
a Magyar Mecénás Programot, hogy a művészeknek még több
segítséget nyújthassanak alkotómunkájukban,
másrészt
több
és színesebb akcióval adnak felületet online platformjaikon
azoknak a művészeknek, akikkel együtt dolgoznak. A fiatal
képzőművészek munkáját célzott pályázatokkal,
ösztöndíjasaikat nagyobb figyelemmel támogatják majd.

Az a céljuk, hogy a galériáikban színvonalas művészi alkotásokat, műtárgyakat vásárolhassanak a látogatók. Már idén is több képzőművészeti munka talált új gazdára a segítségükkel az Art Market Budapesten kiállított Derkovits-ösztöndíjasok alkotásai és az ÚjMűhely Galériában bemutatott műtárgyak közül.

A nyitóképen a MANK kiállítása az idei Art Marketen, kurátor: Sipos Tünde. Fotó: Kultúra.hu/Hartyányi Norbert