Szakácsi Sándorra emlékezik az MTV

Egyéb

 (MTI) - A Vígszínházzal közös produkcióban készült alkotás vasárnap látható az m2-n. A májusi színházi tematikus hét után ezen a héten vasárnap délután a Kiss Irén költő, drámaíró művéből készült tévéjátékot láthatja Valló Péter rendezésében a közönség az m2 képernyőjén. Az 55 éves korában elhunyt Jászai Mari-díjas színész, Szakácsi Sándor főszereplésével készült tévéjáték 1919 tavaszán, a Tanácsköztársaság kikiáltásának napjaiban játszódik.
  A drámában Csontváry a hideg, koszos, rendezetlen padlásszobában önmagával és a hatalom jelképével, a felesége falon lógó képével küzd. Zseni-menhely létrehozásáról álmodozik, és A hunok bejövetele című festmény tervein dolgozik. Megválaszolatlan kérdéseket tesz fel, például azt, hogy miért kell minden művészt és hazafit bolondnak titulálni, és miért nincs szemük az embereknek a képeire.
   Szakácsi Sándor Várkonyi Zoltán növendékeként 1974-ben végzett a Filmművészeti Főiskolán. Ezután a szolnoki Szigligeti Színházhoz szerződött, majd 1975-től a Vígszínház, 1987-től a József Attila Színház tagja volt. 1989-ben szabadúszó lett. 1992-től a Nemzeti Színház, 2000-től a Pesti Magyar Színház művészeként tevékenykedett. Vendégművészként számos teátrumban, így például a Rock Színházban, a Szabad Tér Színházban, az Új Színházban, a Gyulai Várszínházban, az Esztergomi Várszínházban is játszott. Utolsó színházi bemutatója tavaly decemberben volt a Pesti Magyar Színházban, Csengey Dénes A cella című művében Villon szerepét játszotta.
    Szakácsi Sándort a legtöbbet foglalkoztatott művészek egyikeként sokszor láthatták a nézők a televízió képernyőjén. Többek között a Lázár Ervin műve alapján készült Gyere haza, Mikkamakka címszereplőjeként, valamint az Elveszett illúziók, a Hatásvadászok, az Eszkimó asszony fázik, az István, a király, a Redl ezredes, a Képvadászok, a Peer Gynt, a Hétfejű tündér, valamint A Szent Lőrinc folyó lazacai című alkotások szereplőjeként is láthatta a közönség.

 
Korábban: