2022. december 23-án a Budapesti Operettszínház nagyszabású gálakoncerttel emlékezik meg az évfordulóról Homonnay Zsolt rendezésében. A gálán a színház teljes társulata részt vesz.
A centenáriumi ünnepség 16 órától kezdődik Fényes Szabolcs zeneszerző, egykori színiigazgató, tulajdonos szobrának felavatásával, amelyet a Fényes Szabolcs Alapítvánnyal közösen szervezett a teátrum. Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész alkotása a színház emeleti nézőtéri folyosóján kap helyet.
A jeles évforduló tiszteletére nyílik az Ámor, mámor, melódia – 100 év, 100 név 100 képen százképpen című kiállítás is, amely a legfényesebb pillanatokat öleli fel. A Budapesti Operettszínház ünnepi évadában hat olyan operett és két olyan musical látható, amelyek a múltban is nagy sikert arattak: a Csárdáskirálynő, a Marica grófnő, A mosoly országa, a Mágnás Miska, a János vitéz, a Mária főhadnagy, a La Mancha lovagja és a Hegedűs a háztetőn. A centenáriumi tárlat ezeknek állít emléket.
Olyan nevezetes előadások is felvillannak, amelyek valamely művészi vagy más külső körülmények, politikai felhangok miatt váltak szinte toposszá a közönség körében. Ilyen volt például az 1931-es Maya-bemutató a főszereplő, Honthy Hanna frivol jelmezével vagy a Kellér Dezső és Békeffy István által átdolgozott Csárdáskirálynő, amelyet 1954 novemberétől 1200-szor sikerült eljátszani Honthy Hannával és Feleki Kamill nagyszerű alakításával. A Hegedűs a háztetőn című musical bemutatója is felvillan a tárlaton, amelyet ugyan a pártszervek letiltottak, többször is elhalasztottak, de ennek ellenére, Bessenyei Ferenc Tevje-alakításának és a társulatnak köszönhetően kirobbanó sikert aratott. Látható a Színészkirály, Latinovits Zoltán fotója is A kutya, akit Bozzi úrnak hívtak című előadás főszerepében, valamint olyan legendás előadások, mint a My Fair Lady, a West Side Story vagy a La Mancha lovagja.
A magyar operett dicsőségcsarnoka a színház emeleti előterében várja az érdeklődőket hét neves zeneszerző, Ábrahám Pál, Fényes Szabolcs, Huszka Jenő, Jakobi Viktor, Kacsóh Pongrác, Kálmán Imre és Lehár Ferenc, valamint az építtető, Somossy Károly emléktáblájával, Somfai Péter műszaki igazgató látványtervei alapján. A Raktárszínházban archív felvételeket, színháztörténeti ritkaságokat tekinthetünk meg.
A képen jelenet a 2021-ben bemutatott, Hegedűs a háztetőn című musicalből.