Július 10-én mutatták be Giuseppe Palella jelmeztervező izgalmas kosztümjeiben Thaddeus Strassberger Aida-rendezését a Kismarton szomszédságában található Szentmargitbányai Kőfejtőben. Verdi operaklasszikusát legutoljára 2014-ben láthatta itt a nagyközönség. Strassberger és Palella művészi koncepciója a gazdag színpadkép, a részletgazdag díszletek, látványos koreográfiák és videóvetítések, valamint a világszínvonalú előadók kölcsönhatásán alapul. A díszlet különleges eleme egy nyitott, mintegy két és fél busznyi hosszúságú, a kőbánya sziklás tájába pontosan illeszkedő szarkofág. A produkció titkos sztárja azonban már most egy hatalmas, mozgatható aranyelefánt. A díszlet különleges elemei a vízeffektusok, amelyekért az idei párizsi olimpiai játékok nyitórendezvényén is szereplő Crystal csapata felel.
Giuseppe Palella jelmezkreációin, a produkció 197 kosztümén fontos szerepet kapnak a kiegészítők, elsősorban a 183 fejdísz. A közönség ókori Egyiptomba repítésének érdekében a bécsi Winter Artservice társulata összesen 470 ezer csavart, valamint 5,2 tonna gipszet és festéket használt fel.
A karmesteri pultnál a mexikói Iván López-Reynoso áll, az utolsó három előadást asszisztense, a spanyol származású Ruben Diaz vezényli majd. Az operaelőadások rezidens zenekara a magyar zenészekből álló Piedra Fesztiválzenekar lesz. A lehető legtökéletesebb hangzás miatt a zenekar és a kórus egy külön a számukra épített épületben játszik – ezért is van nagy szerepe a túlnyomórészt magyar jelentkezőkből álló statiszták és kaszkadőrök csoportjának.
Augusztus 24-ig összesen 26-szor viszik színre az előadást, kettős vagy hármas szereposztásban. A premieren Aidát a Grammy-díjas Leah Crocetto, Radamest Jorge Puerta, Amnerist Raehann Bryce-Davis játszotta. Amonasro etióp királyt Gangsoon Kim formálta meg a bemutatón, a kettős szereposztásnak köszönhetően pedig a magyar Nagy Zoltánt is láthatjuk ebben a szerepben július 11-én, 13-án, 18-án, 20-án, 26-án, 28-án, valamint augusztus 1-jén, 3-án, 9-én, 11-én, 15-én, 17-én és 20-án.