Már tizenegymillióan voltak a Szigeten

Egy Ománban élő magyar lány lett a Sziget fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, akit a rendezvény hétfői zárónapján köszöntöttek a bejáratnál.

DVAST20250811001.jpg
A fesztivál történetének 11 milliomodik látogatóját, Kormos Emília Pannát köszönti Kádár Tamás, a Sziget Zrt. cégvezetője a 31. Sziget fesztiválon augusztus 11-én. Fotó: Vasvári Tamás / MTI

Kormos Emília Panna elmondta: életében először jár a Szigeten. A fiatal hölgy, akit fotósok hada fogadott, a nagynénjével érkezett a fesztiválra. A gimnazista lány beszámolt arról, hogy elsősorban a zárónap fő fellépője, Chappell Roan esti koncertje miatt jött a fesztiválra, és azért érkezett kora délután, hogy felfedezze a Szigetet.

A szerencsés 11 milliomodik látogató egy Sziget-örökbérletet, valamint egy ajándékcsomagot kapott a szervezőktől. Az idén 31. alkalommal megszervezett Sziget fesztivál tízmilliomodik látogatója szintén egy magyar hölgy volt 2023-ban.

DVAST20250811004 (1).jpg
Kormos Emília Panna a 31. Sziget fesztiválon augusztus 11-én. Fotó: Vasvári Tamás / MTI

A Szigeten hétfőn az amerikai Chappell Roan előtt a Portugal the Man és a Last Dinner Party is fellép a nagyszínpadon.

A fesztiválhoz kapcsolódó tartalmainkért katt ide!

Ez is érdekelheti

Kávé és csárdás, Rómeó és Júlia, Korda György és Balázs Klári – Programajánló

Interaktív kiállítás a kávékultúra történetéről, Rómeó és Júlia a Pécsi Balettel, zenei fesztivál Debrecenben, muzeológuskonferencia Szentendrén, pop-up kiállítás Korda Györgyről és Balázs Kláriról – további részletek és egyéb izgalmas tippek heti programajánlónkban.

Budavári Dóra: Minden kezdeményezésnek egyfajta közösségi vágyból kéne indulnia

A csopaki gyerekkor alapjaiban meghatározta az életét, de csak később, huszonévesen fordult a hegyek felé. Budavári Dórával, a Szent György-hegy HAJNALIG, a badacsonyi Gasztrohegy és a most kezdődő Taste Balaton alapító-ötletgazdájával beszélgettünk.

Holtszezon – kortárs irodalom krimivel, punkkal és társművészetekkel

Idén ötödik alkalommal változik Veszprém belvárosa a Holtszezon Kortárs Irodalmi Fesztivál helyszínévé. A február 20-án kezdődő háromnapos rendezvény a kortárs irodalom, a társművészetek és a popkultúra határterületein mozogva kínál sokszínű programot: kötetbemutatókat, kiállításokat, zenei eseményeket, beszélgetéseket és közösségi műhelyeket.

Hírmozaik – február 03.

Újabb sztárfellépők a Szigeten, Berlinben lesz Mundruczó Kornél új filmjének világpremierje, és ismét Budapesten fúj a 78 éves Ian Anderson.