Az Apolló Alapítvány Gálakoncertje a Zeneakadémián

Színpad

Szegedi Anikó (fotó) Párizsban élő Liszt-díjas zongoraművész, a zwickaui Schumann-verseny díjnyertese, az Apolló Alapítvány koncertjeinek visszatérő szereplője.
Rendszeresen koncertezik francia és európai nagyvárosokban, Párizsban mesteriskolát vezet.
Hanglemezei - köztük a Beethoven Hármasversenyének felvétele Kovács János és Perényi Miklóssal - a Hungaroton kiadásában jelennek meg.

Onczay Csaba számos kitüntetést kapott és díjat nyert a különböző versenyeken, Liszt-díjjal és Kossuth-díjjal is kitüntették 1993-ban.
Európa, Észak- és Dél-Amerika legismertebb koncert-termeiben lépett fel szólistaként, illetve olyan híres zenekarokkal, mint pl. a Berlini és a Bécsi Szimfonikusok, a Gewandhaus Orchestra, a Milánói RAI, valamint a legismertebb amerikai zenekarokkal (Chicago, Washington, San Francisco).
Rendszeresen koncertezik valamennyi vezető magyar zenekarral is.
Előadóművészi tevékenységén túlmenően szerte a világon tart kurzusokat.

Szegedi Anikó és a Budapesti Vonósok
Szabadi Vilmos hegedűművész számos nemzetközi zenei verseny győztese. 1992-ben munkásságáért Liszt-díjjal tüntették ki.
Elnyerte a zenei világ egyik legrangosabb elismeréseként számon tartott MIDEM díjat, az 1998-as év legjobb hanglemezfelvételéért. Vendégszólistaként a világ legjelen-tősebb hangversenytermeiben szerepelt, játszott például Solti György 80. születésnapi koncertjén a teljes Brit Uralkodóház jelenlétében.
1984 óta a Zeneakadémia tanára, emellett mesterkurzusokat tart világszerte. A Hungaroton Records évekkel ezelőtt exkluzív szerződést kötött vele, CD-kiadványainak igen gazdag repertoárja folyamatosan jelen van a hazai és a világ hanglemezszalonjaiban.
Szabadi felvételei között mindenképpen említést érdemel Dohnányi Ernő és Hubay Jenő hegedűversenyei. A közelmúltban jelent meg Gulyás Márta zongoraművésszel közös CD-je, melyen Debussy, Ravel, Sarasate, Wieniawski műveket játszanak.
A Budapesti Vonósokat az elmúlt közel 20 évben elért sikereik után méltán sorolják a világ legjobb kamarazenekarai közé.
Az 1982-ben megnyert Belgrádi Nemzetközi Kamarazenekari Versenyt követően a világ nagy fesztiváljainak közkedvelt vendégei (Karintiai Nyár, Danubius-, Cricklade-, Vallon Fesztivál). Lemezeik jelentek meg a Hungaroton, Laserlight, Delta Music, Nuova Era, Naxos és Capriccio kiadóknál.