Barokktól a jazz-ig Rákoscsabán

Színpad

Egy igen népszerű felállás, az öt rezes hangszer (két trombita, kürt, harsona, tuba) által alkotott rézfúvós kvintett nyitja a sort a komolyzenei sorozatban. Szombaton este hatkor kezdődik a műfaj egyik jeles képviselője, az Ostinato Brass Band hangversenye Rákoscsabán. A fiatal csapat protokoll rendezvények, kiállítás megnyitók kedvelt vendége, de az igényes zene kedvelői találkozhatnak velük koncerttermekben és templomi hangversenyeken is. Fellépésüket közvetítette már a Bartók Rádió, hangversenyükkel szórakoztatták a Dunaparti Vígasságok és a Múzeumok Majálisa rendezvényeinek közönségét. Repertoárjuk igen széles skálán mozog, ebből a szombati hangversenyen Corelli, Vivaldi, Bach, Telemann és még számos, a legkiválóbbak közül való zeneszerző műveit hallhatja a közönség. A zenekar tagjai: Szabó Imre, Szilágyi Levente (trombita), Badon Ferenc (kürt), Hoffer Tibor (harsona), Redeczky Tamás (tuba).

A komolyzenei esték sorozat következő darabja február 22-én látható és hallható, ahol a Rotunda Énekegyüttes lép majd fel. A kórus 1992-ben alakult, főként főiskolás és egyetemista fiatalokból. A Rotunda szó körbástyát, átvitt értelemben körforgást jelent. Nevükkel azt a minden műfajt átölelő műsorpolitikát fejezik ki, ahogyan a különböző korok műveiből válogatnak. Egyházzenei darabokat éppúgy műsorukra tűznek, mint spirituálékat, népdalfeldolgozásokat, bordalokat, vagy népszerű karácsonyi énekeket.
A 22 tagú kórus koncertjei döntő többségét templomokban adja, de szerepeltek művelődési házakban, kiállítások megnyitóján és más világi rendezvényeken is. Rendszeres fellépői a Művészetek Völgye rendezvényeinek, a Piliscsabai Egyházzenei napoknak, a Pünkösdi Kórustalálkozónak. Ők adták elő elsőként Tolcsvay László és Tolcsvay Béla Magyar Mise című oratorikus művét a budapesti Szent Kereszt Templomban egy mise keretében.

A sorozat harmadik előadásának fellépői március 29-én a Bartók Zeneiskola legtehetségesebb növendékei és tanáraik lesznek.