CSICSÓNÉNAK HÁROM LÁNYA - Rózsaszentmártonban

Színpad

A település neve 1903 előtt Fancsal volt. Már az őskorban is lakott hely volt. Kőkorszakbeli emlékek is kerültek elő a község határából. A falu keletkezésének feltételezett időpontja az 1000-től - 1050-ig terjedő időszakra esik. Valószínűleg I. István, vagy Aba Sámuel adományozta egy Fanchal nevű vitéznek ezt a részt, aki után évszázadokig viselte a község ezt a nevet.
Az országosan ismert anyagi lehetőségek miatt színielőadást a község nem tud fogadni. A színházba menés az autóval nem rendelkezők számára nem kis gond, hiszen előadás után már tömegközlekedéssel szinte lehetetlen. Komoly szervező munkát - és jelentős anyagi terhet - jelent a közösen bérelt autóbusz. 1986 őszén úgy gondolták, megalakítják a saját színházukat: a Móricz Zsigmond Felnőtt Színjátszó Csoportot.
Sipos Jánosné polgármester Az előadás plakátja
A Községi Művelődési Házban 18 éve működik az amatőr együttes. Az alapító tagok: Böllér László, Böllér Lászlóné, Darab Károly, Darab Károlyné, Demeter Tibor, Demeter Tiborné, Dóra Ferencné, Hegyi Ferenc, Hegyi Ferencné, Kalyó Lajos, Kalyó Lajosné, Magyar Tibor, Magyar Tiborné.
Minden évben a farsangi szezon zárásaként egy-egy új darabbal mutatkoztak be a falu igényére és nagy megelégedésére. Az évek során a csoportlétszám is változott a darabtól függően; az alapító tagok közül mára egyedül a Magyar házaspár maradt.

Sipos Jánosné polgármester a hagyományt követve délelőtt hangosbeszélőn köszöntötte az édesanyákat. Este a Művelődési ház várta a színház-szeretőket. A rendező Kékkő Józsefné, ebben az évben Komjáthy-Kellér-Békefi: Csicsónénak három lánya című vígjátékát állította színpadra. A közönség nagy tetszéssel fogadta a produkciót.
A képriportunkon látható a képi megvalósítás.

Rózsaszentmárton profi honlapját Teréki István Csaba, az általános iskola számítástechnika tanára szerkeszti.
Érdemes megnézni a honlapot!

Fotó: a szerző