Novemberben a Vígszínház nem tart premiert, ám elkezdődtek az új bemutatók próbái.
A Szent István körúti nagyszínpadon Örkény István: Pisti a vérzivatarban című groteszk játékát próbálja a társulat. A mű ősbemutatója 1979 januárjában volt a Pesti Színházban Várkonyi Zoltán rendezésében, a főbb szerepekben olyan színésznagyságokkal többek közt, mint Tordy Géza, Garas Dezső és Gobbi Hilda. A 79-es premier viharos előéletéhez hozzátartozik, hogy megírása után, 1969-ben a Vígszínház azonnal be akarta mutatni a darabot, ám a kultúrpolitikai cenzúra ezt megakadályozta. Egy évtizednyi betiltás után került végre színre a mű a Pesti Színházban.
A Pisti akkori sikerét jelzi, hogy több mint száz előadást ért meg.
Ami a darabot illeti, Örkény méltatói joggal nevezik a Pistit a huszadik századi Az ember tragédiájának is. Ahogy Ádám bejárja az emberiség történetét, úgy a főszereplő Pisti történetében, mulatságos és meghökkentő kalandjaiban világosan felismerhető a magyar történelem, kollektív önéletrajzunk számos meghatározó erejű eseménye, tragikus erővel, vagy groteszk módon ábrázolva. S mint minden jelentős műalkotás, miközben a közös múltról, emlékeinkről beszél, érvényes erővel szól jelenünkről, napjaink valóságáról is.
A december 17-ei bemutató rendezője Marton László. Főszereplők: Gálffi László, Fesztbaum Béla, Igó Éva, Szamosi Zsófi, Lukács Sándor, Harkányi Endre, Pindroch Csaba, Börcsök Enikő.
A Pesti Színház 2005. január 6-i bemutatóját a Neil LaBute: A modell című komédiáját Marton László végzős színinövendékei Telekes Péter, Zeck Julianna, Tornyi Ildikó és Varju Kálmán játsszák, Lukáts Andor rendezésében.
A Házi Színpadon. november 11-én volt Bertók László: Valahol, valami
Lázár Balázs előadóestje Lázár Balázs színész, költő tolmácsolja Bertók László Kossuth-díjas költő verseit. Az esten közreműködik: Tallián Marianne
November 25-én Visky András: A meg nem született címmel Kulka János felolvasóestje szerepel a Házi Színpadon. Kertész Imre egyik legszemélyesebb alkotása a Kaddis a meg nem született gyermekért, amelyben egy középkorú, Auschwitzot megjárt férfi egy zaklatott, emlékekkel terhes éjszakán végleg eldönti, hogy gyermektelenül fogja leélni az életét.
Visky András Kolozsvárott élő költő, drámaíró, dramaturg ebből az érzelmileg mélyen felkavaró kisregényből színpadi monológot írt, amelyet Kulka János színművész eddig egyetlen alkalommal, megrendítő erővel olvasott fel a Pécsi Színházi Találkozón. Most ismét részesei lehetnek a nézők ennek a különleges színházi élménynek.