Elfogadták a Budapesti Kamaraszínház üzleti tervét

Színpad

(MTI) - Zicherman Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) szóvivője közölte, hogy a keddi vezetői ülésen a Budapesti Kamaraszínház és a Játékszín üzleti tervét is elfogadta az MNV.
    

Szűcs Miklós, a Budapesti Kamaraszínház igazgatója a döntés kapcsán elmondta: a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) ígéretet tett arra, hogy amint az MNV írásban közli vele, elfogadták a színház üzleti tervét, azonnal utalja a támogatást.
    
Eddig azért nem kapták meg múlt havi munkabérüket az intézmény dolgozói, mert az MNV nem fogadta el többször átdolgozott üzleti tervüket, amely nélkül nem köthették meg támogatói szerződésüket a NEFMI-vel.
    
Arra a kérdésre, hogy mikor kaphatják meg munkabérüket a dolgozók, az igazgató úgy válaszolt: a színházban mindent előkészítettek, arra várnak, hogy a támogatás a színház számlájára megérkezzen. A helyzet egyelőre rendeződik, utána azonban majd ki kell gazdálkodni azt a 70 milliós hiányt, amely a színház költségvetésében tátong - fogalmazott Szűcs Miklós. Az igazgató nehezményezte, hogy a támogatások megállapításánál nem nézik meg, hogy korábban mennyi pénzt vontak el az intézménytől, mekkora a befogadóképessége egy színháznak, mi a profilja, és hogy milyen minőségű előadások születnek a falai között.
    
Szűcs Miklós úgy vélte: megoldást az előadóművészeti törvény módosítása jelenthetne. Jelenleg ugyanis az inkább a nagy színházaknak kedvez, mivel az a támogatás, amely után a támogató cég adókedvezményt vehet igénybe, nem haladhatja meg a színház adott évi jegybevételének 80 százalékát. Mint mondta, egyszerűen meg lehetne oldani a kis színházak problémáját azzal, ha a 300 fő alatti befogadó képességű színházaknál hármas, a 300 és 500 fő közötti befogadó képességű színházaknál kettes szorzót alkalmaznának. Így a kis színházak is levegőhöz juthatnának - mutatott rá.