A 29 éves Jean-Claude Danaud első sikerdarabját a Női kézimunka címmel 1977-ben mutatták be a "Le Plateau"-ban, Párizs legrangosabb "café-théatre"-jában. A kávéház-színház a legnagyobb párizsi színházakhoz méltó technikai felszereltséggel rendelkezett és a tehetséges fiatal íróknak kínált bemutatkozási lehetőséget. Az első premieren Mony Dalmes, a Comédie Francaise tagja játszotta a három kitűnő női szerep egyikét.
A francia szkeccsek világából kinövő, Jean-Claude Danaud fekete humorából táplálkozó, klasszikus helyzetkomikumokra épülő, napjaink három szélsőséges női karakterére sziporkázóan megírt, ízig-vérig francia komédia, egy groteszk szex-paródia és egy francia politikai kabaré számos elemét tartalmazza. Pszichológiailag hiteles, politikailag aktuális, éppen ezért újra és újra nagy sikerrel tartják műsoron a különböző francia színházi társulatok. A magyar változatot Varga Kata rendezte és fordította.
A vasárnap látható János vitéz című előadásban egyetlen színésznő, Varga Kata mesél, játszik, énekel és táncol. A nemzeti ünnep alkalmából a gyerekek számára szervezett előadás egy könnyen felépíthető és lebontható kicsi függönyrendszerben mozogva, díszlet nélküli térben zajlik, az előadó saját készítésű, népi és modern elemeket ötvöző jelmezében. Varga Kata életre kelti Petőfi Sándor elbeszélő költeményének mesebeli figuráit, akik magyar és francia táncokat járnak, magyar népdalokat énekelnek.