Az újrarajzolt Krétakörben fontosnak tartják, hogy saját ügyeik megvalósítása mellett vendégül lássanak más hazai és külföldi csapatokat, és házigazdaként segítsék alkotómunkájukat. Céljuk, hogy itthon kevésbé ismert alkotókat és műfajokat mutassanak be, s hogy az ilyen találkozásokon keresztül megoszthassák egymással a különféle művészi tapasztalatokat és ezek elegyítésével új minőséget hozzanak létre. Ilyen együttműködésben alakul ki Philippe Phéraille, a világhírű Royal de Luxe egykori tagjának és csapatának koncepciója alapján a Kurázsi papa.
Ahhoz, hogy a nézők részeseivé váljanak az előadásnak és megéljék a Duna történetét, révészek segítségével kishajókon átkelnek a szigetre. A Szentendrei-sziget különleges környezete, amelyet installációk tesznek bensőségesebbé, arra ösztönzi a nézőket, hogy saját útjukat járják. A kezdeti ámulatot Andrej megérkezése töri majd meg, amint Kurázsi papa, az életnagyságú vas ló hátán átvonul a szigeten. Nyomába ered a kíváncsi embertömeg, hogy a történet újabb részleteire derülhessen fény. Belépnek az elhagyatott úttörőtáborba.
Philippe Phéraille, az előadás rendezője eredeti történetet írt a helyi közeg és futurisztikus inspirációk alapján: "Rideg, elidegenedett világgal szembesülünk. A harcoktól teljesen kiégett emberek két ellenséges tábort alkotnak, a Nők népességét és a Férfiak népét. A 2098-ban megszületett Budapesti egyezmény ugyanis két független táborra osztja a lakosságot. A földrajzilag is szétvált tábor egyik fele Budán, másik Pesten kezd külön életet. Mivel Andrej mélységesen megveti a két tábor értelmetlen szembenállását, a semleges Szentendrei-szigeten hirdeti nézeteit. Ellenállókat toboroz lova segítségével, akiket Budapest jegyeseinek nevez el, és akikkel véget vetni kíván a sokévi gyűlölködésnek."
Kurázsi papa, a vándor ló történetét 2008-2009 során Románia, Szlovákia és Magyarország felkeresésével, helyi művészeti csoportok bevonásával alakítja ki a francia társulat, a rájuk jellemző és általuk professzionálisan használt vizuális, installációs és a szabadtéren működő narratív eszközökkel.
A Le Phun koncepciójának magyarországi megvalósításában vendéglátó-közreműködőként a Krétakör vesz részt. Az előadások a Szentendrei Teátrum programjában augusztus 8, 9. és 10-én láthatók 20.30-as kezdettel.
Az előadás Szentendre után, augusztus végén a legjelentősebb francia utcaszínházi fesztiválon, Aurillacban mutatkozik be az ún. Francia Szezon keretében, amely az Európai Unió soros elnöki tisztét betöltő Franciaország hivatalos kulturális programsorozata.