(MTI) A teátrum által alapított SZÍN-TÁR Találkozón a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Kaposvári Egyetem, az Újvidéki Egyetem, a kolozsvári Babes-Bolyai Egyetem, valamint a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem hallgatói mutatták be előadásaikat március 26. és 31. között a kecskeméti színház kamaraszínházában és a stúdiószínházban ? mondta Réczei Tamás, a program szervezője, a kecskeméti színház művészeti vezetője.
Mint kifejtette, a nagy érdeklődés miatt a marosvásárhelyi egyetem diákjai által bemutatott Parasztopera című darabból pótelőadást kellett tartani, a Kaposvári Egyetem Tizenkét dühös ember című darabjára pedig másfélszer annyian voltak kíváncsiak, mint ahányan eredetileg befértek volna a színházba.
A Parasztopera rendezőjét, Porogi Dorkát felkérték, hogy a következő évadban rendezzen egy darabot a színházban. Egy kaposvári színészhallgatót meghívtak, hogy ötödik egyetemi évét töltse Kecskeméten, és később a színház szerződtetett tagja lehet.
Réczei Tamás szerint a határon túli egyetemek diákjainak előadásain a kép és a mozgás került előtérbe. "Más a színházi kultúra Romániában és Szerbiában, ahol nagyon sokat adnak a testre és a mozgásra, a rendezők vizuális fantáziája nagy mértékben meghatározza az előadást". Hozzáfűzte, hogy az orosz színházban a lélektan a fontos, csakúgy, mint a magyarban, az erdélyi és a vajdasági magyar nyelvű színházakra viszont hatással van a román és a szerb színház. A találkozón bemutattak egy bábelőadást is, a budapesti diákok Olympos High School című darabját, melyet a Katona József Gimnázium több emeletén, változó helyszíneken játszottak.
A tervek szerint a jövő évben is megrendezik a találkozót Kecskeméten.