(MTI) - Az osztrák hírszolgálati iroda beszámolója szerint Heidemarie Unterreiner, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kulturális kérdésekkel foglalkozó képviselője arra hivatkozva bírálta a tervet, hogy "az ötágú vörös csillag jelével a kommunizmus évtizedeken keresztül hatalmas börtönné változtatta Európa keleti felét". A szabadságpárti képviselő felhívta a figyelmet arra: különösen a jubileumi esztendőben - amikor a II. világháború befejeződésének és a II. Osztrák Köztársaság megalakításának a 60. évfordulójáról, az osztrák államszerződés 50. évfordulójáról emlékeznek meg - el kellene kerülni egy bűnös rezsim magasztalásának a gyanúját.
A képviselő szerint "a kommunizmus sötét időinek emléke még túlságosan friss ahhoz, hogy a terror egyik szimbóluma az egyik legfontosabb osztrák színház fölött díszeleghessen". Unterreiner újabb provokációnak nevezte, hogy Michael Schottenberg kijelölt igazgató szeptemberben első bemutatóként egy kommunista szerző darabját tűzi műsorra.
Andreas Mailath-Pokorny, a bécsi önkormányzatban többségben levő szociáldemokraták kulturális ügyekkel foglalkozó képviselője szerint a szabadságpárti képviselő ebben a kérdésben "olyannyira lesen áll, hogy már nem is hallja a vonalbíró füttyjelét". Arra hivatkozott, hogy a Volkstheater logójához hasonló csillag a világ mintegy 80 országának - közöttük az Egyesült Államok - zászlaján, valamint az Európai Unió lobogóján is szerepel. Hozzáfűzte, ezen kívül arról lehet szó, hogy a bírálók nem akarják látni a náci idők eutanázia-programjáról szóló darabot.