Színésznő igazgatói szerepben

Színpad

Kiss Csaba, akit nagyra tartok mint rendezőt, ezzel a darabbal debütál mint színpadi szerző, és éppen nálunk.
Veszprém mindig is híres volt arról, hogy magyar drámákat bemutató műhely, ezt a hagyományt szeretnénk újraéleszteni. A Hazatérés Dániába - amelyet az évad során további három színház is bemutat - nem Hamlet-parafrázis.
A Hamlet-problematikát ülteti át a mába, úgy, hogy a műben mindenkinek igaza van, ez adja kuriózum jellegét. Én Gertrudist játszom, és nagyon izgalmas, hogy a próbák során valódi születésnek vagyunk tanúi.
Hamletet a színházunk új tagja, Karalyos Gábor játssza, Claudius Gáti Oszkár, Ophelia Borsos Bea. Bemutató: október 4.

Hogyan egyezteti ösze színésznői és igazgatói pályáját?

A színészet a szakmám, az igazgatás pedig szolgálat. Szerencsére olyan munkatársaim vannak, mint dr. Tucsni András ügyvezető igazgató, így könnyű a helyzetem. Ízig-vérig színésznő vagyok, csak éppen két próba között vagy reggel tíz előtt nem pihenek, hanem adminisztratív ügyekkel foglalkozom. Öt évre vállaltam el a megbízatást, a tavalyi volt az első év - a nehezén már túl vagyok.

Milyen érdekességek várhatók még az évad során?

Október 18-án lesz a bemutatója Nagy-Pozsgai-Bradányi A kölyök című musicaljének, amelyet valamikor a Tháliában játszottak. Nálunk Halasi Imre rendezi. November 22-én pedig szinte a teljes társulat játszik a Bagó Bertalan rendezte Revizorban.
Februárban Goldoni Komédiumszínháza kerül bemutatásra, amelyet úgy tudom, Budapesten is terveznek, a Madách Kamarában. Nálunk Anca Bradu, a Bulandra Színház rendezőnője viszi színpadra. Végül a Szentivánéji álom zárja az évadot Tömöry Péter rendezésében.
A stúdióban különböző érdekességek lesznek, külföldi vendégrendezők közreműködésével. Először László Sándor, az Új vidéki Színház igazgatója rendez nálunk.
Újvidékkel nagyon jó a kapcsolatunk, Tömöry Péter most éppen ott rendez, és tavaly ők vendégszerepeltek Veszprémben. Goethe Faustját Gabrielle Gizy, a Bonni Euro Teather rendezőnője saját adaptációjában viszi színre. Temesvárról A lecke című produkciót vesszük át teljes egészében Frunza rendezésében és Balázs Attila főszereplésével.

A szomszédos országok színházaival való kapcsolat a veszprémi színház művészi koncepciójának része?

Igen, mi ezeket nagyon fontosnak tartjuk. A szakma távolságtartása dacára vannak kapcsolataink, amelyeket ápolunk és amelyek igazolják a törekvéseinket.
Bár a veszprémi színház itthoni mostoha helyzete tavaly oldódni látszott. Az idei évadunk pedig azt bizonyítja, hogy mindez nem véletlen.