(MTI) - Az 1998-as budapesti ősbemutató óta eltelt idő óhatatlanul felvetette a "látleletnek" minősített vízirevü aktualizálását, de világossá vált, hogy a 90-es évekre jellemző lendület, összefogás, várakozás, hit már nem sajátja korunknak. A történet aktualizálva hiteltelen lenne. Attól pedig, hogy tudjuk, mi történt azóta, még keserűbbé vált a darab - mondta Tasnádi István.
A történet hitelességét fokozza a temesvári színészek lendületes játéka: energiájuk sugárzik a színpadról. A Titanic vízirevü eredetileg a Bárka színház színészeire íródott, a temesváriak előadása azonban már a társulatról, az összjátékról szól - hangsúlyozta a szerző. A produkció feszesebb lett, megnőtt a zene szerepe, Katona Gábor koreográfus munkája pedig üdítően hatott a szövegre - tette hozzá Tasnádi István.
Az 56 éve alapított Csiky Gergely Színház társulata megfiatalodott: a színészek 80 százaléka 35 év alatti, ami meghatározza a repertoár kialakítását - mondta Balázs Attila színidirektor. Az igazgató sajnálatosnak nevezte, hogy csökken a temesvári színház látogatóinak száma. A társulat ezért is próbál szólni a közönség minél szélesebb rétegéhez, a minőség igényével - mondta.
A tatabányai és a temesvári színház kapcsolata tavaly májusban kezdődött, ekkor mutatta be a Jászai Mari Színház Tasnádi István Nézőművészeti főiskola című darabját az erdélyi városban. A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával a tatabányaiak május 29-én Tasnádi Magyar a holdon című darabjával állnak ismét a temesvári közönség elé - mondta Harsányi Sulyom László, a Jászai Mari Színház igazgatója.