Új bérletek és darabok a Szegedi Nemzeti Színházban

Színpad

Az opera- és drámatagozat egyaránt készül klasszikusként számon tartott művek, illetve könnyed szórakozással kecsegtető darabok bemutatására, s természetesen a gyermekeknek is tartogatnak meglepetéseket - mondta Gyüdi Sándor főigazgató.
 
A Nagyszínházban két opera-örökzöldet: Puccini Bohémélet, valamint Verdi Álarcosbál című operáját adják elő eredeti nyelven. A Kisszínházban, a teátrum kamarajellegének jobban megfelelő műfajú vígoperát, Rossini ritkaságszámba menő kétfelvonásosát, az Ory grófját mutatják be, amelyben Miklósa Erikát is hallhatja a szegedi közönség.
 

bajader_budapestioperettszinhaz_miklosa_erika_DKOKO20090316021.jpg
Miklósa Erika
 
 
A prózai tagozat a klasszikusok sorát az idei szezonban Vörösmarty Csongor és Tündéjével folytatja. Az orosz irodalmat Gogol Háztűznézője képviseli. Érdekesség, hogy Offenbach Orfeusz az alvilágban című operettjének előadása - rendező: Iglódi István - főként a drámatagozat művészeire épül. A tavalyi szezonból tovább játsszák a Tévedések komédiáját. Újdonság Feydeau klasszikus vígjátéka, a Bolha a fülbe bemutatója. A Nagyszínház balett-termében kialakított Stúdiószínház adja elő a Szögedi repülő tyúk című darabot, amely a szegedi egyetem drámapályázatára íródott, s tavasszal felolvasóesten mutatták be. A Hal a zacskóban című darab színpadra állítása tavasszal igazi kísérleti előadásnak számított, a nagy sikerre való tekintettel műsoron tartják.
 
Jékely Zoltán Az aranyszőrű bárány című mesejátékával és Csajkovszkij Hattyúk tava balettjének gyermekváltozatával szeretnének legfiatalabb nézőik kedvében járni. A Jékely-darab a több változatban ismert, Mátyás király és az igazmondó juhász történetének földolgozása. A Hattyúk tava humoros, kedves átirata tavasszal már sikert aratott a Művészetek Palotájában. A kiskacsák, halak és hattyúk által megtestesített történet óvodások számára is könnyen követhető.
 
A Szegedi Kortárs Balett Juronics Tamás vezető koreográfus irányításával két bemutatóval készül: a Nagyszínházban A Tiszánál, a Kisszínházban pedig a Homo Hungaricus című darabot adják elő.
 
A színház összesen tizennyolc bérletkonstrukciót kínál a közönségnek, valamint egy "testre szabott" szabadbérletet, amellyel három nagyszínházi vagy három kisszínházi előadást választhat ki magának a néző.