Az interjúk készítője és a könyv szerkesztője, Bérczes László öt éve határozta el, hogy kötetet szerkeszt a zeneszerző-előadó baráttal készült beszélgetésekből: a sikert némileg hátráltatta, hogy nagyjából három és fél évig egyetlen ilyen beszélgetés sem készült el. Végül - ahogy Bérczes fogalmazott - a korábbi hasonló munkáihoz hasonlóan valamiféle hirtelen lökésre volt szüksége, hogy nekilásson: ez ebben az esetben sajnálatos módon Cseh Tamás betegségének híre volt tavaly nyáron.
- A munkamódszer nagyon egyszerű volt - mondta a szerző. - Mindennap fölmentem Tamáshoz. Amikor nem volt kedve beszélgetni, rövid látogatás után eljöttem, de ha jó hangulatban volt, bármiről kérdezhettem. Ezúttal végre olyasmikről is faggathattam, amit korábban nem mertem volna tőle megkérdezni.
A kötetbemutatót nyugodtan nevezhetjük időutazásnak: a nyitányban maga Cseh Tamás énekelte egy harmincvalahány éves felvételről a 100. éjszakát, majd Háy János moderátori működése mellett felvonultak az alkotótársak. Bereményi Géza sokadszor elevenítette fel a Rákóczi úti hajnali találkozást, amely éttermi beszélgetéssel, másnap délután pedig egy vízivárosi albérletben a Desiré és az ócska cipő megírásával folytatódott. Egy harminchét éve (ha nem is szünet nélkül, de) tartó emberi és alkotótársi együttműködés kezdődött meg akkor, az Iskola utcában.
Az esten színpadra állt az a három zenész is, aki annak idején a 25. Színházban először közönség elé lépő Cseh Tamást kísérte: Kecskeméti Gábor, Márta István és Novák János. Utóbbi előadta azt a Kosztolányi-megzenésítést, melynek motívumait később Másik János rácsempészte a Levél nővéremnek lemezre, valamint a 74-es év című dalt, amely eredetileg számára íródott.
Másik János Cseh Tamás pályájának egy kevéssé ismert korszakát elevenítette fel: azt, amikor mint a Kex együttes előtt fellépő zenészt, Baksa-Soós János invitálta közös zenélésre. Ennek emlékére hangzott el két Kex-dal.
Az esten maga Cseh Tamás nem tudott jelen lenni. Bérczes László tájékoztatása szerint állapota erősen javult, az orvosa éppen ezért nem engedte őt a hideg télben elhagyni a lakást. Így rendkívüli dedikálásra került sor: a közönség tagjai látták el kézjegyükkel, és küldték el Cseh Tamásnak a róla szóló könyv egy példányát.
A tervek szerint január második felében a hallgatóság végre a művésszel is találkozhat.
Bérczes László: Cseh Tamás, Palatinus Kiadó, 2007