A Víg özvegy behajózik

Színpad

Kerényi Miklós Gábor igazgató vízen tartott sajtótájékoztatót az Operettszínház következő bemutatója alkalmából. S hogy miért éppen egy hajó volt a színészek-újságírók találkozó színhelye, annak megfejtése a leendő Víg özvegy-előadás nézőire vár. A direktor elmondta: azért tűzi műsorra az 1905-ben született nagyoperettet - amelyet a következő hozzászóló, Béres Attila rendező kifejezetten politikus műnek nevezett -, mert tartoznak Lehár Ferencnek, s mert az egész társulat számára kitűnő játéklehetőséget teremt a darab.

 

vigozvegy_sajttajdkoko20071204008.jpg
MTI-fotók: Kollányi Péter

Igaz, két fiatal primadonnájukat - akik épp anyaszerepre készülnek - jelenleg nélkülözniük kell, de ez legalább módot adott arra, hogy Kalocsai Zsuzsa Glavari Hannája mellé a második szereposztás számára találjanak egy még fiatalabb primadonnát, a zeneakadémista Balog Tímea személyében. Gróf Danilovics Daniló követségi titkár beosztású bonvivánt Dániel Gábor, illetve Vadász Dániel alakítja. A produkció az ifjú színészgeneráción kívül nemcsak a társulat nagy öregjeit és nagy középkorúit vonultatja fel - Lehoczky Zsuzsától Oszvald Marikán át Peller Károlyig -, de a "musicaltagozatról" is csatlakoznak hozzá olyan sztárok, mint Mészáros Árpád Zsolt és Szabó P. Szilveszter. Ráadásul báró Zéta Mirkó nagykövet szerepére Haumann Pétert sikerült megnyerni, akinek a szereplőgárda lelkesedésétől felfűtött sajtótájékoztatón a kis ízelítőként előadott kórusszám közben egyetlen pillanat is elég volt ahhoz, hogy mintegy mellékesen, ám perdöntő módon tanúbizonyságát adja színészi zsenialitásának.

 
A darab cselekményét némiképp átdolgozta Ari-Nagy Barbara dramaturg, egyben áttolta a történetet az 1930-as évekbe, de ez a szívszerelmi bonyodalmakat nyilván nem érinti. A díszletet Daróczy Sándor, a jelmezeket Füzér Anni tervezte, s számíthatunk egy pazar kánkánra is, Bodor Johanna koreografálásában.