A tokiói Nemzeti Színház gyűjteményéből 41 fametszetet mutatnak be, amelyek hajdan utcákon, szórakozóhelyeken hirdették a 19. századi Kabuki színház előadásait, színészeit, s azok sikeres szerepeit, a rajongók pedig gyűjtötték ezeket.
A Kabuki kultúrának részei voltak az irodalmi körök, a kosztümöket készítő textilművészek, a paróka-készítő mesterek, a népes kiszolgáló személyzet, a teaházak és éttermek. Így a színház és a bálványozott sztárok mellett az Edo-kori városlakók egész világát megismerhetjük a metszetek közvetítésével. Az Edo-kor (1603-1867) városi lakossága Tokióban, Oszakában a fellendülő gazdaságnak köszönhetően jövedelmének egyre nagyobb hányadát fordíthatta szórakozásra. A szórakozónegyedek és a színházak jelentették a közrangúak számára az elsődleges kikapcsolódási lehetőséget, s mindez a képzőművészetben is megjelent a fametszetek révén. A Kabuki színház sikertörténete az Edo-kor sajátos városi kultúrájának jelensége.
A 19. századi japán Kabuki színház zenés-táncos előadásait, darabjait a történelem, a szerelem vagy a mindennapi élet ihlette. A tokiói Nemzeti Színház jóvoltából a kor híres előadásait, sztárjait népszerűsítő fametszetek mellett hangszerek, színházi kellékek és viseletek színesítik a kiállítást.
A kiállítás 2006. november 12-éig tekinthető meg.
Helyszín: Iparművészeti Múzeum (Budapest, Üllői út 33-37.)