Szubkulturális séta – A kétezres évek ikonikus alternatív helyszínei

Egyéb

A május 29-i budapesti sétához Peer Krisztián, a 2000-es évek kulturális életéhez szorosan kapcsolódó író is csatlakozik, aki saját élményeiről, történeteiről, kapcsolatairól mesél a résztvevőknek.

A program ajánlója így szól: „Azt állítod, hogy nem, pedig mégis: leestél már egy brékbít buliban a Merlin lépcsőjén? Jelenléted kondenzcsíkként olvadt bele a hetedik kerületi éjszakába? Végeláthatatlannak tűnő utat tettél meg, mire felmásztál a Müszibe, miközben volt lift? Sark? Szóda? Sirály? A Klauzál téri kisiparosok? Romos és underground Gozsdu udvar? Alternatív színház, irodalom, kultúra, zsidó hagyományok? Giccsbe hajló napfelkelte és városra pöccintett csikk a Corvintetőn? Ennyivel másabb arcát mutatta tíz-tizenöt éve Budapest?”

Hogyan szorulnak egyre inkább perifériára a kulturális-szubkulturális, értékteremtő helyek? Miben érhető tetten ez a nagyívű változás?
Egyszersmind: hova tűntél, belvárosi kultúra? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a séta résztvevői.

A sétán visszatekinthetünk a kétezres évek elejére, erre a nem is olyan távoli múltra, a saját múltunkra, a saját emlékeinkre és élményeinkre is. A szervezők szeretnék, ha ezeknek a kultikus konglomerátumoknak az üresen álló, átépített, átkeresztelt vagy ledózerolt épületei újra megtelnének történetekkel, emlékekkel, megfigyelésekkel, értelmezésekkel, hogy ezekkel az előhívásokkal talán az újfajta törekvések is lendületet kaphassanak.

Érintett helyszínek: Gerlóczy utca 13., Gozsdu udvar, Király utca, Hegedű utca, Klauzál tér, Somogyi Béla utca, majd az Aurórában egy pohár borral, sörrel vagy limonádéval zárják az eseményt. A sétát Csada Gergely vezeti.

Fotók forrása: Szubkult séta