Az Éneklő Egyház Népénektárból válogatott imákat, zsoltárokat, himnuszokat Szvorák Katalin Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes. A koncerten Andrejszki Judit Liszt Ferenc-díjas barokk szoprán énekét, csembaló- és orgonajátékát, valamint Lázár Zsigmond zeneszerző, a Dohány utcai zsinagóga férfikórusának karnagya ének- és hegedűhangjait is hallhatja a közönség.
A különleges koncertprogram egy három albumból álló kötet és CD-sorozat utolsó darabjának dalaiból áll össze, amelyet Szvorák Katalin készített. Így a magyar szentekről és Szűz Máriáról szóló korongokkal együtt az ő nevéhez fűződik az eddigi legszélesebb összegzés a magyar vallásos dalokról. Mádl Ferenc így ajánlotta megjelenésekor A nap megszentelése lemezt: „Énekével azt a hitet erősíti bennünk, hogy lehet máshogyan, szebben is élni, mint amit az ezernyi ránk zúduló kép, hang, gesztus üzen…”
Szvorák Katalin a szlovákiai Losoncon született. 1980-ban egyetlen külhoni magyarként a népművészet ifjú mestere lett, 81-ben megnyeri a Röpülj pávát, majd két évtizedig magánénekes a Honvéd Együttesben. 1996-tól a szentendrei Vujicsics Zeneiskola népdaltanára volt szintén húsz évig. 2010-ben és 2011-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzenei Tanszékének vendég tanáraként nevelt-oktatott. Magyarországon elsőként jelentette meg nyolc albumon a Kárpát-medence népeinek közös dallamkincsét eredeti nyelveken. Ő készítette az első gyermekeknek szóló népdalokat tartalmazó lemezt és az első egyházi népénekes albumot. Megjelentetett egy egyházi népénekes trilógiát, egy másik tematikus albumán pedig a Teremtést dicséri a történelmi egyházak énekeiben. Duettlemezt készít Szörényi Leventével, Kudlik Júliával pedig éveken át járták az országot közös előadóestjükkel, amely a szeretet jegyében született. Az énekesnő dalban, Kudlik Júlia pedig prózában mondta el gondolatait a szeretetről.
Az első komoly szakmai elismerése, a Liszt-díj 2000-ben érkezett, 2013-ban „váratlan ajándékként” Kossuth-díjat kapott. 2017-ben Madách-díjjal tüntették ki, majd 2018 őszén az Európai Polgár díjat, 2019 januárjában a Jean Monnet-emlékérmet adományozták neki, amellyel a nemzetek közötti közeledést, egymás jobb megismerését elősegítő munkáját ismerték el. A Magyar Érdemrend középkeresztjével is kitüntették.
2018 tavaszán jelent meg a palóc népdalokat, hiedelmeket és történeteket tartalmazó Hazagondolás, majd a szlovák népköltészetet megéneklő Tölgyfa-testvér és Szvorák 60 dupla album, mely válogatás az eddig megjelent 36 önálló lemez énekeiből. 2019 tavaszán pedig életművének egyik esszenciája, a Dalüzenet album. Negyven év alatt 45 országban koncertezett.
A koncerten fellép Andrejszki Judit, a magyar régizenei élet emblematikus alakja is. A barokk szoprán, csembalista és zenepedagógus világszerte népszerűsíti a magyar régizenét. Egyik alapítója, énekese és csembalistája a Musica Profana és a Bacchus Consort régizene-együttesnek. 2010 óta nemzetközi és hazai barokk mesterkurzusokat tart. 2023-ban Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki. 2024-től az ELTE Savaria Központ tanára.
A harmadik közreműködő Lázár Zsigmond zeneszerző, előadóművész, karnagy. Alig van hazai és határon túli magyar színház, ahol ne csendültek volna fel szerzeményei, kísérőzenéi, de hangszerelőként megjelenik a hazai könnyűzenei élet kiválóságainak munkatársaként is , mint Rúzsa Magdi, Oláh Ibolya vagy Jenei Szilveszter.
Előadóként a legkülönbözőbb műfajokban, a népzenétől a kortárs zenéig több mint félszáz lemez és filmzenék közreműködője. Együtt muzsikált többek között Dresch Mihállyal, Kiss Ferenccel, Szvorák Katalinnal, Nikola Parovval, Presser Gáborral, Szemző Tiborral, Huzella Péterrel. Tanára volt a Pécsi Tudományegyetem Zenei Tanszékének és a Színház- és Filmművészeti Egyetemnek is.