Frenák Pál Társulat: Apokalipszis-Frisson

Színpad

2005. március 31. - április 4. 20h

A Frenák Pál Társulat új felállásban lép a Trafó színpadára március 31-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében bemutatandó premieren. A Csajokból már ismert Kolozsi Viktória mellett most bemutatkozik a magyar közönségnek Nelson Reguera Perez és Johanna Mandonnet, Frenák legújabb felfedezettjei. A Párizsban élő és alkotó koreográfus új darabjában továbbra is az ember legmélyebb ösztöneit kutatja, a testbe, a mozdulatba vésődött emlékeket hozza a felszínre.

A darab a táncosok árnyjátékán alapul, amelyet video vetít ki a színpadon elhelyezett négyzet alakú platóra. Az árnyak birodalmában tett fantáziautazás egyértelmű szimbólum. Az ember legmélyebb rétegeinek, tudatalatti tartalmainak keresése, a végső határok újbóli szétfeszítése, valami végső igaz, lemeztelenített valóság meglelése a mindenek felett hajszolt, vágyott cél.

Táncosok: KOLOZSI Viktória, Johanna MANDONNET, Nelson REGUERA PEREZ, Guillaume SAUNIER MARTINEZ

Koreográfia: FRENÁK Pál

Díszlet: KIS Péter, Emmannuel PIRET,Stéphane VONTHRON

Jelmez: Maryse KHORIATY

Zene: Fabrice PLANQUETTE

Videó: Jean-Sebastien LEBLOND DUNIACH

Fény: MARTON János

Hang: HAJAS Attila

Színpad: FERENCZI László

A Frenák Pál Társulat kelet-európai turnéja

A Frenák Pál koreográfus vezetésével működő magyar-francia kortárs tánctársulat az utóbbi évek sorozatos hazai és franciaországi sikerei után most egyik régi tervének megvalósítására készül: a kelet-európai régió meghódítására.

Közel két hónapon keresztül Románia, Bulgária, Törökország, Macedónia, Szerbia-Montenegró, Koszovó, Csehország, Lengyelország és Magyarország összesen tizenöt városában mutatja be a 2003/2004-es évad egyik legnagyobb sikerrel játszott alkotását, a FIÚK című koreográfiáját.

A FIÚK-at, amely egy tervezett trilógia első része, 2004. március 25-én mutatták be Budapesten a Trafó Kortárs Művészetek Házában. Tavaly összesen nyolc alkalommal láthatta a magyar közönség. 2004 őszén franciaországi turnén aratott hatalmas sikert, ahol a trilógia második darabjával, a CSAJOK-kal együtt mutatták be, és azóta is számos meghívást kapott Európa több rangos színházába és fesztiváljára.

A február 17-én induló turné mégis kiemelkedő jelentőségű esemény, hiszen a rendszerváltás óta nem volt példa arra, hogy kortárs táncegyüttes ehhez hasonló léptékű turnén képviselje a magyar kultúrát külföldön.

A turné létrejöttét az Association Francaise d?Action Artistique nagylelkű anyagi támogatásának, a főszervező Budapesti Francia Intézet és a többi kelet-európai francia kultúrintézet példaértékű együttműködésének köszönhetjük, valamint az NKÖM-nek, amely 1999 óta kiemelt éves működési támogatásával lehetővé tette a társulat strukturális fejlesztését, és szakmai elképzeléseinek megvalósítását.