Jasmin Vardimon Dance Company (UK): Lullaby

Színpad

Az újszerű és innovatív videotechnológiát fekete humorral, eredeti szövegbetétekkel és "élő műsorral" ötvözi, ily módon hoz létre gondolatébresztő, több rétegű darabot.

Mi is történik tulajdonképpen? Az előadás elején az emberi természetről hallunk kiselőadást, majd egy kórházi váróteremben zajló szürreális eseménysor tárul a szemünk elé, ahol a várakozók a legváratlanabb módon perdülnek táncra. Ezt követően behatóbban ismerhetjük meg az orvos-beteg viszonyt, egy kérdezősködő pszichiáter/pszichológus és egy hebegő-habogó beteg segítségével, virtuóz mikrofonjáték kíséretében. Majd a színpadon a betegség és az orvostudomány párbaját láthatjuk, a fizikai színház dinamikus és erőteljes mozdulatsoraival fűszerezve. Itt nem ér véget ez a meglepetésekkel teli előadás, amely két felvonásban örvendezteti meg a nézőt eredeti ötleteivel és szüntelen találékonyságával.

Vardimon darabja minden érzékünkre hat, több szinten szólítja meg a közönséget és olyan teljes körű élményt nyújt, melyet igazságtalanság volna egyszerűen kortárs táncnak nevezni. A kiváló táncosokkal dolgozó Vardimonnak mély gondolatokat közöl játékos keretek közt, miközben egyedi mozgásvilággal és kirobbanó energiával tölti be a színpadot.

A Jasmin Vardimon társulat számos nemzeti és nemzetközi fesztiválon vett részt, darabjaival világszerte turnézott, többek között Szlovénia, Spanyolország, Belgium, Németország, Dánia és Olaszország neves színházaiban. 2000-ben elnyerte a rendkívüli elismerést jelentő Jerwood Koreográfusi Díjat. 2003-ban a Critics Circle National Dance Awards keretében a "Legjobb női művész" címre jelölték. Olyan társulatoktól kapott koreográfusi megbízást, mint a Trafóban az elmúlt évben nagy sikerrel fellépő CanDoCo, a Transitions Dance Company, a Welsh Independent Dance, Barebones és a Wapping power station. Ezenkívül a londoni Oval House-ban megrendezett első táncfesztivál kurátorának kérték fel. Emellett felkérést kapott a híres londoni színháztól, a The Place-től , ahol már több ízben mutatta be munkáit.

A Lullaby a Laban koprodukciójában készült Lichfield Garrick és a Welsh Independent Dance felkérésére, Esmee Fairbairn és The Place Choreodrome támogatásával, az Arts Council England anyagi támogatásával.

Jasmin Vardimon

Az izraeli születésű Jasmin Vardimon a fiatal generációhoz tartozik, akárcsak Yasmeen Godder. 1991 óta dolgozik, mint táncos és koreográfus, állandó alkotótársa Guy Bar-Amotz. 1997-ben, Londonban alapította meg saját társulatát, a Jasmin Vardimon Dance Company-t. Az évek során erőteljes és markáns koreográfusi stílust kialakító Vardimon munkáit leginkább az erőszak, a humor és a szexuális szenvedély mindig megjelenő motívumai fémjelzik. De műveinek átütő ereje kevésbé a téma, mintsem az emberi viselkedés fizikai aspektusainak és a szereplők közti interakcióknak az éleslátó megfigyeléséből fakad. Alkotásait az teszi könnyen befogadhatóvá, hogy alapvető emberi tapasztalatokra épít, és ezeket az élményeket próbálja színre vinni szenvédelytől, tehetségtől és odaadástól áthatott koreográfiáiban.

Jasmin munkája leginkább az egészség és betegség, a deviancia és erkölcs társadalmi definiálására összpontosít. A társadalom széles és meglehetősen vegyes csoportjait érintő koreográfiáiban a tánc az innovatív videovetítésekkel és a rendkívül eklektikus zenei háttérrel alkot szerves egységet.

Koreográfia és rendezés: Jasmin Vardimon

Alkotók és előadók: Mafalda Deville, Kath Duggan, Gavin Rees, Hofesh Shechter és Jasmin Vardimon

Technikusok: Rebecca Wright, Michael Rodgers

Produkciós menedzser: Steve Wald

Művészeti tanácsadás, média és dramaturgia: Guy Bar-Amotz

Fény: Chahine Yavroyan

Animáció: Michael Klega

Jelmez: Deborah Thomas

Díszletterv: Jasmin Vardimon

Hang: Ohad Fishof

Menedzsment: Anne-Marie Logan

Fotó: Tara Moore