Meghalt Kaán Zsuzsa

Színpad

Kaán Zsuzsa klasszikus balettművészetet tanult, 1964-től matematika filozófia szakra járt az Eötvös Lóránd Tudományegyetemre. Tanulmányai közben kezdte táncos karrierjét, fellépett többek közt a Blaha Lujza téri Nemzeti Színházban, a Katona József Színházban, a Madách Színházban.
 

1969-től húsz éven át volt az Állami Balett Intézet (a mai Magyar Táncművészeti Főiskola) tánctörténet-tanára, nevéhez fűződik, hogy érettségi tárgy, majd főiskolai államvizsga tárgy lett a tánctörténet. Az ő kezdeményezésére jött létre a Koreográfiai Stúdió, a jelenlegi koreográfusi tanszak elődje.
 
 
Közreműködött számos televíziós táncprodukcióban, táncfilmeket fordított, szövegeket írt. Ő volt a Tánctárlat és a Balett-ABC ötletgazdája, műsorvezetője. 1987-től a Centi Színpadnál dolgozott, majd az ebből szervezett Domino Színpad és Domino Táncegyüttes művészeti vezetője és koreográfusa lett. 1990-ben alapította saját társulatát, a Trionfo Táncszínházat.
 
 
1991-től volt a Táncművészet című lap főszerkesztője, 1992 óta kiadója is. Nevéhez fűződik a Táncpaletta ? Magyar Sztárgála az Operában című évenkénti műsor. Ő alapította EuróPAS Magyar Táncdíj elnevezésű szakmai díjat, és a díjról döntő kuratórium elnökeként és az elismerés producereként tevékenykedett. 2003-ban, a díj tízéves jubileumán hozta létre az EuróPAS-Gálát a Budapesti Operett Színházban, amelyet ezt követően évente megrendezett. 2000-ben alapította az Élet és Mozdulat című testkultúra magazint, 2006-ban Táncvarázs címmel verseny- és divattánc lapot hozott létre.
 
 
Számos publikáció, tanulmánykötet fűződik a nevéhez, köztük két nagyszabású monográfia Seregi Lászlóról (2005) és Kún Zsuzsáról (2010). 1998-ban a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel, 2005-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével ismerték el munkásságát. Temetéséről később intézkednek.