SZÉLCSEND - batarita előadása

Színpad

2005. február 17. 19.30

Nemzeti Táncszínház-Refektórium

zavar nélkül nélkül nélkül

bírálni eszményi

összemérhető ismeretlen

erkölcsileg helyes utas

ellentmondás általános

inger inger inger inger

hordozó halmaz harmónia

Zene: Hegedű - Kerek István, montázs

Látvány, jelmez: Szitakötő

Külön köszönet: Trendl László, Szabó Péter, Pintér Gábor

Koreográfia, tánc: batarita

A darab témája az "ELVESZTÉS ÉLMÉNYE", mely magába foglalja a társadalmunkban tabuként kezelt halált és a hit elvesztését egyaránt. A néző nyomom követheti ezen esemény folytán elkerülhetetlenül megváltozott egyén útját a tudatvesztés állapotától a harmóniáig. Az ösztönök által vezérelt test, az elsodródott lélek zsibong, vadállattá válik, lebeg és végül megnyitja az utat a szépségig, ebben az INGERZUHATAGGAL MEGÁLDOTT VILÁGBAN.

2004. januárban kezdődődtek a próbafolyamatok Kerek István hegedűművésszel. A munkabemutatóra - mely a darab 14 perces eszenciája volt - 2004.04.17-én került sor a Trafó KMH-ban a RED (Rövid Esti Darabok) keretén belül. Az első teljes estét betöltő változatot a győri közönség láthatta, a Mediawave Fesztivál szervezésében, melyre 2004.05.01-én.

Ezt követően hosszas munkálatok következtek, így kerülhet sor 2004. 11. 18-án a premierre a Nemzeti Táncszínház Refektóriumában.

BATARITA 1999-ben készítette első koreográfiáját. Azóta évente két-három darabbal lép a nyilvánosság elé, melyekre a meglepő mozgásvilág és az expresszivitás a jellemző. 2003-ban elnyerte a "Legjobb koreográfus"-nak járó I. díjat a Lengyelországban megrendezett XI. Kortárs Táncfesztiválon a "Tiéd...?!" című munkájával. Még ebben az évben Párizsban koreografálhatott a Cie Ixkizit ösztöndíjasaként. Idén pedig Bécsben dolgozott a DanceWeb nemzetközi táncszervezet rezidens programjának magyar meghívottjaként. Szólói és a társulat részére készített koreográfiái az emberi ösztönökkel kapcsolatos kutatómunkájának eredményén alapulnak. Így készültek a Zsigervirág, Ingrata Persona c. darabok és a most bemutatásra kerülő Szélcsend c. munkája is, melyeket a Szkéné Színház és a Nemzeti Táncszínház tart repertoáron.